Виступ Лукашенка на провладному мітингу в Мінську: головне

Поділитися
Виступ Лукашенка на провладному мітингу в Мінську: головне
Жорстокий розгін протестувальників силовиками він назвав вимушеним заходом.

Президент Білорусі Алєксандр Лукашенко виступив на провладному мітингу в Мінську в неділю, 16 серпня. Він озвучив власне бачення того, кому вигідні протести в Білорусі і заявив, що фальсифікації на виборах 9 серпня не було. Наводимо основні тези з виступу Лукашенка.

Про нові вибори і «вставання з колін»

Лукашенко заперечував фальсифікацію виборів і заявив, що нові вибори вигідні іноземним державам, а участь у них братимуть люмпенізовані верстви населення - «бандити й урки».

На його думку, в протестах також беруть участь представники маргінальних груп: п'яниці, наркомани та безробітні з кримінальним минулим.

«Вибори відбулися. Не може бути понад 80% фальсифікацій (з таким результатом він «переміг» на виборах 9 серпня - ред.). Хто проводитиме нові вибори? Хто на них піде? Бандити й урки! Підемо на вибори? А хто працюватиме? Підемо на вибори - загинемо. І цього хочуть за кордоном».

«Литва, Латвія, Польща і, на жаль, наша рідна Україна, її керівництво наказує нам провести нові вибори! Якщо тільки ми підемо на поводу у них, ми зірвемося у штопор і ніколи не стабілізуємо наш повітряний корабель. Ми загинемо як держава, як народ, як нація!».

«Люди здатні захистити самих себе та свою землю. У нас немає друзів і прихильників. Усі хочуть, щоб ми встали на коліна. Не станемо!».

Про протестувальників і бажання правити вічно

Лукашенко фактично констатував неможливість взяти ситуацію з протестами під контроль, втім, заявив, що «навіть мертвим» не дозволить розвалити країну.

Він також пригрозив учасникам протестів голодом і злиднями у разі своєї відставки.

«Ми з вами збудували, попри всі складнощі, за всіх недоліків, красуню-країну. Кому ви її вирішили віддати? Якщо хтось хоче віддати країну, навіть коли я буду мертвий, я не дозволю віддати цю країну».

«Занапастити не Лукашенка - загубите першого президента, це буде початок вашого кінця», - цитує Лукашенка «Єврорадіо»

«Я реаліст. Спокійно жити вони нам не дадуть. Навіть якщо вони втихомирилися зараз, вони виповзуть як щури зі своїх нір через деякий час. Ними керують вже чужі люди. Вони бачать західні кордони Білорусі тут під Мінськом, як в 1939-му. Цього не буде. Ми станемо всі Брестською фортецею, але країну не віддамо».

«Нам запропонували ланцуг, ланцюг, запропонували ті, - від Вільнюса до Києва. Ми туди поставимо понад 300 тисяч наших людей. Цей ланцуг - санітарний кордон, який ми зруйнували в середині 90-х! І за що так ненавидять нас на Заході. Ми не повинні стати санітарною зоною між Сходом і Заходом! Ми не повинні стати відхожих місцем для Європи».

«Пам'ятайте, я звертаюся до них (протестувальників - ред.), а ви простежите - щоб вони не розпалювали це багаття. Тому що на згарищах майбутнього ніколи не збудувати. Будете жебраками, будете ходити з простягнутою рукою і просити шматок хліба».

Про силовий розгін протестів

Жорстокий розгін протестів, під час якого сотні людей дістали поранення, а троє учасників протесту померли, Лукашенко пояснив необхідністю зупинити їх.

«Нам не потрібна була жорстокість на вулиці. Нам треба було зупинити їх», - цитує Лукашенка «Белсат».

Про реформи, мітинги і 90-і

На початку свого виступу Лукашенко нагадав присутнім про важкі 1990-і і розпад СРСР, який порівняв з трагедією.

За його словами, він змушений був «покликати» людей на площу (вранці 16 серпня до столиці Білорусі прибули кілька поїздів і автобусів з бюджетниками), щоб ті «захистили вибір своїх дружин і сестер».

«Хочете реформ? Скажіть, яких, завтра почнемо».

«Я пам'ятаю 90-і. Тут стояли люди - робітники - з каструлями і чайниками, просили їсти. Я все це бачив з того вікна. І тоді я заприсягнувся допомогти вам і не допустити в долі білорусів майданів. Я не прихильник майданів. Я не прихильник мітингів. Я не хотів вас кликати на цю площу. У вас багато справ. Ви збираєте хліб, готуєте дітей до школи. І це не моя вина, що мені довелося покликати вас на площу».

«Ви тоді (в 1994-му - ред.) просили зарплату в 20 доларів, ви просили не приватизувати заводи і фабрики, ви просили не забирати у селян землю, ви просили не вводити платну медицину, освіту, ви просили повернути честь солдатам і офіцерам , які боялися виходити на вулицю, ви просили мене, зовсім недосвідчену людину, відвести народ від прірви. І ми це зробили! Ви просили порядок - я його навів ».

«На мітингах, площах ми знищили те, що було нам дано Богом, - імперію, без якої не вирішувалося жоден питання. Отримали кривавий обрубок цієї імперії».

Про НАТО «біля кордонів»

На думку Лукашенка, в дестабілізації ситуації в країні зацікавлені сусідні держави і Північноатлантичний Альянс.

Примітно, що він жодного разу не згадав у своєму виступі Росію, хоча президент РФ Володимир Путін обіцяв білоруському диктаторові військову допомогу.

 

«НАТІвські війська брязкають гусеницями біля наших воріт... Нам пропонують нову владу, солдат НАТО, чорношкірих, жовторотих і білявих. Нас хочуть одягнути в постоли і поганяти батогом - невже ви цього не бачите? Це без мене - я ніколи не піду на злам нашої держави», - цитує Лукашенка «УНІАН».

«Хтось хоче нових виборів. За вікно подивіться: танки і літаки на зльоті за 15 хвилинах від наших кордонів. І це не даремно! НАТІвські війська гусеницями брязкають біля наших воріт».

Наприкінці свого виступу Лукашенко заявив, що стоїть перед білорусами на колінах, але по-справжньому на коліна так і не встав, пішовши з трибуни.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента країни, Алєксандр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте.

Голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина, не чекаючи на завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Лукашенка переможцем і закликала інших кандидатів «визнати свою поразку, привітати переможця і не хвилювати народ».

Після цього по всій Білорусі поновилися акції протесту, під час яких відбулися криваві сутички із силовиками.

Нагадаємо, Європейський Союз не визнав результати президентських виборів, у Білорусі, переможцем яких Центральна виборча комісія оголосила Олександра Лукашенка. Заява про те, що вибори були сфальсифіковані, і про підготовку санкцій зробив верховний представник ЄС з міжнародних справ Жозеп Боррель.

Перед цим президенти Польщі, Литви, Латвії та Естонії озвучили умови, виконавши які, Лукашенко зможе уникнути міжнародної ізоляції. Вони закликали його припинити насильство, звільнити затриманих і почати діалог з громадянським суспільством за посередництва ЄС.

Однак президент Білорусі відмовився від міжнародної допомоги і заявив, що «країнам, які зараз намагаються виступати посередниками, слід в першу чергу навести лад у себе». 15 серпня Лукашенко провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Росія погодилася надати військову допомогу Білорусі «на першу вимогу» у межах Союзної держави.

«В інтересах Росії послаблення країн, щодо яких вона має активну зовнішню політику... Послаблена, відірвана від Заходу Білорусь виявиться легкою здобиччю для Російської Федерації», - прокоментував розмову президентів голова української дипломатії Дмитро Кулеба.

Слідкуйте за перебігом протестів у нашому текстовому онлайні «Протести в Білорусі. Уся хроніка подій онлайн». Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі