Відправка законопроєкту про олігархів до Венеціанки не перешкода його розгляду в другому читанні – Разумков

Поділитися
Відправка законопроєкту про олігархів до Венеціанки не перешкода його розгляду в другому читанні – Разумков © Василь Артюшенко, ZN.UA
За словами Разумкова, якщо документ буде готовий і комітети з фракціями наполягатимуть на його розгляді, то він прийме таку позицію.

Знаходження законопроєкту №5599 по деолігархізацію у Венеціанській комісії не є перешкодою для його розгляду в другому читанні, заявив спікер парламенту Дмитро Разумков в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна». Він також вважає, що визначати олігархів повинна незалежна комісія.

«Якщо законопроєкт буде готовий до розгляду і на цьому наполягатимуть комітет і фракції Верховної Ради - так, він піде в зал, як це наказано Регламентом. Якщо ж буде інша думка озвучена колегами... Я прийму і один, і другий варіант. У мене немає обмежень для включення його до порядку денного у зв'язку з тим, що він відправлений до Венеціанської комісії», - заявив Разумков.

За словами голови Верховної Ради, визначати олігархів повинна максимально незалежна структура, а не Рада національної безпеки і оборони (РНБО), як це прописано в законопроєкті, проголосованому за основу. Водночас Разумков підкреслив, що при підготовці документа не можна забувати про конституційні норми.

«У РНБО немає функцій визнання тієї чи іншої людини будь-ким. Точно так же це буде межувати з повноваженнями й інших членів РНБО. Щоб не вийшло, як з законом про Національне антикорупційне бюро України (НАБУ): через якийсь проміжок часу Конституційний суд скаже свою позицію, і ми не дуже добре виглядатимемо як всередині держави, так і за її межами», - додав Разумков.

На думку спікера, вибирати незалежну комісію щодо олігархів необхідно за допомогою конкурсу. А працювати вона повинна на громадських засадах.

«Там не буде такого великого навантаження, об'єктивно віднести до категорії олігархів у нас можна не так багато людей в країні. І така комісія може працювати при Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) - не під НАЗК, а при НАЗК», - сказав спікер Ради.

Законопроєкт про деолігархізацію президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради 2 червня 2021 року. Згідно з документом, олігарх — це людина, яка одночасно бере участь у політичному житті, має значний вплив на засоби масової інформації та є власником великого бізнесу. Олігархів планують вносити в спеціальний реєстр. У першому читанні парламент прийняв закон 1 липня.

Детальніше про те, що не так із законопроєктом, читайте у статті Юлії Самаєвої «Законопроєкт «Про олігархів»: основні положення vs головні очікування».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі