Pокрема, Верховний суд України не зобов'язував Центральну виборчу комісію України (ЦВК) реєструвати екс-главу адміністрації президента України часів Віктора Януковича Андрія Клюєва і блогера Анатолія Шарія кандидатами в народні депутати, а лише зобов'язав продовжити розгляд документів, підкреслює голова Касаційного адміністративного суду при ВС Михайло Смокович.
"Суд не зобов'язував (ЦВК - ред.) реєструвати, а зобов'язав продовжити розгляд", - сказав Смокович на брифінгу в середу, 3 липня, в Києві.
"ЦВК повинна була продовжити розгляд заяви про реєстрацію, а який повинен бути результат – я не коментую", – сказав Смокович, додавши, що у ЦВК є ще "інститут скасування реєстрації", якщо отримані докази порушення законодавства щодо необхідних умов для реєстрації.
Голова суду зазначив, що доказів відсутності Клюєва і Шарія на території України протягом останніх 5 років було недостатньо.
"Ми сказали, що постанова про відмову в реєстрації є незаконною, тому що недостатньо (доказів – ред.)", - пояснив він.
За словами Смоковича, тому суд прийняв рішення про часткове задоволення позову, а не про повне.
"Якщо б суд бачив, що достатньо доказів того, що особа проживало на території України, він зобов'язав би зареєструвати", - пояснив він.
Відповідаючи на запитання журналіста, чи могла ЦВК відмовити у реєстрації Клюєву і Шарію після рішення Верховного суду, Смокович сказав: "Продовжити розгляд цих питань, знайшовши докази... того, що ці особи не проживали, Центральна виборча комісія, на мій погляд, могла відмовити в реєстрації".
За його словами, ключовими для суду в подібних питаннях є довідки Державної прикордонної служби, Митної служби, відмітки в паспортах.
Як повідомлялося, 2 липня ЦВК прийняла рішення про реєстрацію кандидатами в народні депутати на позачергових виборах у Верховну Раду Андрія Клюєва та Анатолія Шарія. У ЦВК заявили, що прийняли таке рішення на виконання рішення Верховного суду, який визнав неналежними докази, на підставі яких Центрвиборчком раніше відмовив їм у реєстрації.
Потім секретар ЦВК Наталія Бернацька повідомила, що Центрвиборчком може переглянути рішення про реєстрацію кандидатами в народні депутати Клюєва і Шарія, якщо найближчим часом отримає докази проживання цих осіб за межами України протягом останніх 5 років.
У свою чергу міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що надіслав у ЦВК лист щодо зняття кандидатури Клюєва з позачергових парламентських виборів 21 липня у Верховну Раду. "Направив на ЦВК лист. Сподіваюся, що він послужить підставою для прийняття ЦВК рішення про зняття з участі у виборах Андрія Клюєва", - написав Аваков на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук.
Спікер Верховної Ради Андрій Парубій вважає реєстрацію ЦВК кандидатами в депутати Андрія Клюєва і Анатолія Шарія грубим порушенням закону, і має намір звертатися з заявою в Генпрокуратуру і СБУ. Про це Парубій повідомив на своїй сторінці в Facebook у вівторок пізно ввечері.
"Як Голова Верховної Ради України невідкладно звертаюся з запитом до Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України з вимогою негайно надати відомості про перебування цих осіб на території України, щоб одержати фактичні докази".