Венедіктова обговорила із західними дипломатами долю САП

Поділитися
Венедіктова обговорила із західними дипломатами долю САП Представники посольств США та ЄС навідалися в Офіс генпрокурора © Офіс генпрокурора
Генпрокурорка запевнила, що теж зацікавлена в прозорому конкурсі на посаду голови антикорупційної прокуратури.

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова в п'ятницю, 25 серпня, зустрілася із західними дипломатами й обговорила з ними підготовку конкурсу на посаду голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Новий керівник має прийти на зміну Назару Холодницькому, звільненому з органів прокуратури.

За словами Венедіктової, вона теж зацікавлена в прозорому конкурсі і незалежності антикорупційних органів, повідомили в Офісі генпрокурора.

«Найважливіше для нас - зробити процес конкурсу на посаду голови САП прозорим, публічним і зрозумілим як для українського суспільства, так і для міжнародних партнерів нашої держави. Завдання Офісу генпрокурора - діяти чітко в рамках закону, забезпечити цей процес на високому рівні, не втручаючись жодним чином у роботу комісії. Україні надзвичайно потрібен дійсно незалежний і професійний керівник антикорупційної прокуратури », - заявила генпрокурорка.

Вона уточнила, що конкурсна комісія иає обрати не лише нового керівника САП, а й його першого заступника і заступника - керівника підрозділу. Проводитиме конкурс комісія з 11 осіб: чотири члени визначені Радою прокурорів України, семеро - затверджені Верховною Радою.

У зустрічі з Венедіктовою взяли участь директор відділу з правоохоронних питань посольства США в Україні Сара Ланженкамп, координатор сектору верховенства права і боротьби з корупцією Представництва ЄС в Україні Манфредас Лімантас, голова Антикорупційної ініціативи Євросоюзу Ека Ткешелашвілі, директор Міжнародної організації з розвитку права в Україні Леван Дучідзе і координатор програм і радник з правових питань відділу з правоохоронних питань посольства США в Україні Олена Кустова.

Як спілкувалося, 31 серпня генпрокурор Ірина Венедіктова підписала наказ про звільнення голови САП Назара Холодницького з посади і з органів прокуратури.

Політично заангажований конкурс з відбору голови САП може запустити механізм припинення та перегляду безвізу, вважає член Нацради з питань антикорупційної політики Віталій Шабунін. Вимога припинити політизацію роботи правоохоронної системи міститься у звіт Єврокомісії щодо дотримання Україною безвізового режиму.

Прозорий і політично нейтральний конкурс підтримують і посли країн «Великої сімки» (G7). Вони нагадали про міжнародні зобов'язання України, від виконання яких залежить співпраця з ЄС і МВФ.

Докладніше про те, як групи Коломойського, Авакова і Медведчука поставили президента Зеленського на розтяжку в питанні звільнення директора НАБУ, читайте у статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний цугцванг Зеленського». Як ЗеКоманда провалила ревізію керівництва органів досудового розслідування і прокуратури - в матеріалі автора «Правоохоронці голого ЗеКороля» для ZN.UA

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі