Поки Україна відповідає критеріям для безвізу, але антикорупційні органи повинні бути незалежними - Боррель

Поділитися
Поки Україна відповідає критеріям для безвізу, але антикорупційні органи повинні бути незалежними - Боррель © 112 Україна
За словами Борреля, ЄС і далі буде підтримувати Україну в питаннях, які стосуються створення антикорупційної інфраструктури.

Віцепрезидент Європейської комісії, високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив про те, що Україна продовжує відповідати критеріям, відповідним безвізовому режиму з Європейським союзом, передає "Інтерфакс-Україна". Однак, за його словами, антикорупційні органи повинні й надалі працювати ефективно і незалежно, а правоохоронні органи повинні уникати політизації.

"Це дуже складне питання. Що стосується припинення безвізового режиму, в ЄС є відповідний механізм, в рамках якого готуються регулярні звіти щодо дотримання всіх вимог. Останній такий звіт був датований 10 липня 2020 року, він був перед самітом. Цей звіт підтверджує, що Україна продовжує відповідати всім орієнтирам, пов'язаним з безвізовим режимом. Але в той же час також наголошувалося на важливості подальшої ефективної, незалежної роботи антикорупційних органів та уникнення політизації правоохоронних органів", - заявив Боррель під час спільної з главою МЗС України Дмитром Кулебою пресконференції в Києві у вівторок.

Він також запевнив, що Європейський союз буде підтримувати Україну в питаннях, які стосуються створення антикорупційної інфраструктури, а також впровадження судової реформи.

"Україна обрала шлях реформ, і вже досягла значного прогресу в цьому відношенні. Ви можете повністю розраховувати на нашу підтримку. Безумовно, ми особливо зацікавлені у всіх тих питаннях, які стосуються створення антикорупційної інфраструктури і також впровадження судової реформи. Ці питання залишаються надзвичайно важливими. вони зокрема важливі для того, щоб відповісти на запит українського народу і для того, щоб залучити нові іноземні інвестиції", - додав Боррель.

У свою чергу Дмитро Кулеба заявив про те, що Україна залишається вірною реформаторському порядку денному і зацікавлена в функціонуванні незалежної антикорупційної інфраструктури.

"І ми обговорили хід і результати українських реформ. Я запевнив свого колегу в тому, що Україна залишається вірною реформаторському порядку денному. Ми зацікавлені у функціонуванні незалежної антикорупційної інфраструктури в Україні, і продовжуватимемо економічні реформи, які сприятимуть поступовій інтеграції української економіки в ринки ЄС", - сказав глава українського МЗС.

Український парламенту 17 вересня прийняв постанову про визначення представників Верховної Ради до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад САП. За документ проголосували 239 народних депутатів.

Однак, вранці в Європарламенті заявили про те, що дуже стурбовані цим голосуванням у Верховній Раді України за кандидатів до конкурсної комісії з відбору глави САП, яким не вистачає чесноти і антикорупційного досвіду. Україні вказали на те, що затвердження таких кандидатів - це ризик для підтримки ЄС і МВФ.

21 серпня Назар Холодницький подав у відставку з посади керівника САП. Згідно із заявою, Холодницький пішов за власним бажанням. При цьому його в цілому звільнили з органів прокуратури.

До того ж, без керівника може залишитися Національне антикорупційне бюро - 28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним призначення Артема Ситника. Сам директор НАБУ у відставку не збирається, втім, суперечки про подальшу долю керівництва бюро йдуть до цих пір.

У свою чергу посол ЄС в Україні Матті Маасікас заявив про те, що політично заангажоване голосування за конкурсну комісію може привести до призупинення або скасування безвіза між Україною та ЄС. «Велика сімка» (G7) кілька разів заявляла про те, що це ставить під питання західну фінансову і політичну допомогу Україні.

Недавнє призначення Верховною Радою членів комісії з відбору голови САП викликало хвилю критики як в Україні, так і з боку ЄС. Нашій країні пригрозили позбавленням безвізу через недотримання взятих зобов'язань. Монотонні запевнення з боку влади, що все добре і ніякої загрози немає - не є правдою. Про те, що може привести до повернення візового режиму і на що, як і коли треба звернути увагу, щоб цього не сталося, читайте в статті Павла Кравчука «Забрати безвіз».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі