Посли G7 розпитали Зеленського про долю САП, НАБУ і Нацбанку

Поділитися
Посли G7 розпитали Зеленського про долю САП, НАБУ і Нацбанку Зеленський запевнив послів, що підтримує незалежність антикорупційних органів і курс України в НАТО і ЄС
Президент запевнив міжнародних партнерів в прихильності України до європейського та євроатлантичного курсу.

Президент України Володимир Зеленський у середу, 23 вересня, зустрівся з послами країн «Великої сімки» та Європейського Союзу. Глава держави запевнив дипломатів, що він гарантує незалежність антикорупційних органів, Національного банку та інших інституцій, а курс України на інтеграцію в ЄС і НАТО залишається незмінним, повідомили в Офісі президента.

«Як гарант Конституції готовий всіляко захищати і забезпечувати незалежність і прозорість роботи САП, НАБУ, ВАКС. У той же часЮ вимагати забезпечення права українських громадян бачити дієву роботу цих органів », - заявив Зеленський.

Президент підкреслив, що вважає за необхідне, щоб процедура відбору членів конкурсних комісій та конкурси на заміщення посад керівників антикорупційних органів повинні проходити відповідно до закону, прозоро і під контролем громадянського суспільства.

Глава держави також запевнив, що підтримує незалежність Національного банку і приділяє увагу продовженню реформи банківського сектора.

Обговорюючи міжнародні військові навчання «Об'єднані зусилля -2020», що проходять у Миколаївській і Херсонській областях, Зеленський підкреслив, що вважає серйозним досягненням України отримання статусу партнера НАТО з розширеними можливостями.

«Підтримка з боку ваших держав і ЄС для України ключова. Тому хочу постійно підтримувати цей діалог, щоб почути вас і поділитися своїм баченням політичного життя і стратегії подальших перетворень в країні », - звернувся президент до послів.

Крім того, співрозмовники обговорили підготовку України до місцевих виборів, що мають відбутися 25 жовтня.

На зустрічі також був присутній керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Як спілкувалося, 31 серпня генпрокурор Ірина Венедіктова підписала наказ про звільнення голови САП Назара Холодницького з посади і з органів прокуратури.

Політично заангажований конкурс з відбору голови САП може запустити механізм припинення та перегляду безвізу, вважає член Нацради з питань антикорупційної політики Віталій Шабунін. Вимога припинити політизацію роботи правоохоронної системи міститься у звіт Єврокомісії щодо дотримання Україною безвізового режиму.

Прозорий і політично нейтральний конкурс підтримують і посли країн «Великої сімки» (G7). Вони нагадали про міжнародні зобов'язання України, від виконання яких залежить співпраця з ЄС і МВФ.

Докладніше про те, як групи Коломойського, Авакова і Медведчука поставили президента Зеленського на розтяжку в питанні звільнення директора НАБУ, читайте у статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний цугцванг Зеленського». Як ЗеКоманда провалила ревізію керівництва органів досудового розслідування і прокуратури - в матеріалі автора «Правоохоронці голого ЗеКороля» для ZN.UA

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі