Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова анонсувала проведення службової перевірки діяльності прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталія Пономаренка через закриття ним справи "Роттердам +".
"Я прийняла рішення про проведення ґрунтовної, абсолютно прозорої службової перевірки професійної діяльності прокурора САП Пономаренка В.П. в частині здійснення ним процесуального керівництва в кримінальному провадженні № 52017000000000209. Детективам НАБУ буде, звичайно, запропоновано звернутися до Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора з усіма необхідними документами, які обгрунтовують їх позицію в цьому питанні", - написала Венедіктова в Facebook.
Вона також пообіцяла "забезпечити справедливе дослідження всіх без винятку обставин, пов'язаних з розслідуванням справи і забезпеченням процесуального провадження".
Раніше повідомлялося про те, що САП поновила справу "Роттердам +" і замінила прокурора Пономаренка. Однак Пономаренко залишився старшим групи прокурорів, що може змінити тільки повноправний керівник САП, генеральний прокурор або виконуючий його обов'язки.
Як писало ZN.UA, за результатами досудового розслідування НАБУ, нас з вами обкрадали з весни 2016- го по літо 2019 го за допомогою формули «Роттердам +», завдавши збитків на 39 мільярдів гривень. Ці гроші можна повернути, але робити це повинні або Денис Шмигаль, або Ірина Венедіктова, подавши від імені держави позов проти ДТЕК, що вже виглядає як фантастичний сценарій. А з урахуванням того, в якій кількості в медіа множаться «експертні заяви», що при «Роттердамі» було краще і дешевше», малоймовірним стає навіть стриманий сценарій, при якому відповідальність за злочин понесуть хоча б рядові виконавці. Детальніше читайте в матеріалі Юлії Самаєвої - "Убити дракона".
В інтерв'ю редактору відділу політики ZN.UA Інні Ведерніковій директор НАБУ Артем Ситник підкреслив що справа "Ротердам +" вже давно мали передати в суд, але в силу не зовсім адекватних дій курує цю справу прокурора і позиції генпрокурора Венедіктової, заблоковано. При цьому в Офісі Венедіктової заявили, що в НАБУ відбуваються спроби приховати неефективне досудове розслідування, перекладаючи звинувачення на прокурорів САП і ОГП.
Про те, як прокуратура захищає наші з вами інтереси у справі про нанесення державі збитків в 40 млрд грн, читайте в колонці Сергія Жилич «За яку команду грає прокуратура?».