В рамках Будапештського меморандуму Кулеба ініціював засідання Радбезу ООН щодо гарантування безпеки України

Поділитися
В рамках Будапештського меморандуму Кулеба ініціював засідання Радбезу ООН щодо гарантування безпеки України © Литовське Міністерство закордонних справ/flickr
Раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна востаннє ініціює проведення консультацій у рамках Будапештського меморандуму, і якщо вони нічого не дадуть, то Українська держава матиме повне право вважати його недієвим.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на основі Будапештського меморандуму ініціював консультації в Раді безпеки ООН  щодо невідкладних дій зі зниження напруги навколо України. Про це Кулеба повідомив у Twitter

«На доручення президента України Володимира Зеленського направив офіційний запит на основі ст. 6 Будапештського меморандуму до держав-членів РБ ООН з вимогою негайно провести консультації щодо невідкладних дій зі зниження напруги та практичних кроків гарантування безпеки України», – написав Кулеба.

Під час Мюнхенської конференції з безпеки президент Володимир Зеленський заявив, що як голова держави вперше ініціює проведення консультацій у рамках Будапештського меморандуму. Він зазначив, що всього Україна робить це вчетверте, але востаннє. Зеленський додав: «Якщо вони знову не відбудуться або за їхніми результатами не буде прийнято конкретних рішень щодо гарантій безпеки для нашої держави, Україна матиме повне право вважати, що Будапештський меморандум не працює, і всі пакетні рішення 1994 року поставлені під сумнів».

За своє ядерне роззброєння у 1990-х Україна отримала компенсацію, близьку до максимальної за тих умов, і однією з її складових був Будапештський меморандум, який містив зобов'язання перед Україною, які важко назвати гарантіями. Детальніше про документ читайте у статті Олексія Іжака «Меморандум про вічні цінності».

Враховуючи, що ситуація, в якій зараз перебуває Україна (а разом з нею і більшість країн Східної Європи), викликана передусім провалом Будапештського меморандуму і неможливістю країн-гарантів його виконати, за аналогією з «Мінськом» можна було б розпочати дискусію про «Будапешт-2». Детальніше про цю пропозицію читайте у статті Дмитра Наталухи «Будапешт-2»: 10 кроків, які зупинять Путіна».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі