У понеділок, 18 липня, Україна офіційно завершила ратифікацію Стамбульської конвенції, передавши відповідні документи Заступнику Генерального секретаря Ради Європи. Про це Марія Пейчинович Бурич повідомила у Twitter.
“Я щиро вітаю сьогоднішню передачу Україною на зберігання документа про ратифікацію Стамбульської конвенції. Україна є 36-ю державою-учасницею цього знакового договору”, - написала вона.
I warmly welcome Ukraine’s deposit today of the instrument of ratification of @coe @CoE_endVaW Istanbul Convention w/@DSGBjornBerge. #Ukraine is the 36th state party to this landmark treaty @ZelenskyyUa @DmytroKuleba @ua_parliament
— Marija Pejčinović Burić (@MarijaPBuric) July 18, 2022
Згідно із статутом Ради Європи, Конвенція набуде чинності щодо України 1 листопада 2022 року.
Зазначимо, що на ратифікацію Стамбульської конвенції Україною пішло 11 років після підписання документу у липня 2011 року.
Врешті 18 липня 2022 року Верховна Рада України підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції.
Представництво Європейського Союзу, Консультативна місія ЄС та Офіс Ради Європи в Україні закликали українську владу імплементувати всі положення чинного законодавства, посилити систему заходів та реагування на домашнє насильство, посилити нарощування потенціалу з цих питань та припинити негативне ставлення до згаданих питань серед представників влади.
Залишається здогадуватися, скільки винуватців злочинів залишаються без покарання, а жертв без шансів на відшкодування збитків. Детальніше читайте у статті Олени Подолян "Союз насильства та системи" для ZN.UA.
Про те, яких заходів вживає держава проти домашнього насильства, і чи все працює так, як мало б, читайте у статті Ольги Чекіс "Таке "домашненьке" насильство: як не бити".