Генсек Ради Європи привітала ратифікацію Україною Стамбульської конвенції

Поділитися
Генсек Ради Європи привітала ратифікацію Україною Стамбульської конвенції © Укрінформ
Україна вже 36 країна, яка ратифікувала Стамбульську конвенцію.

Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Буріч привітала ухвалення Верховною Радою України Стамбульської конвенції, передає «Інтерфакс-Україна». Вона назвала таке рішення «кроком уперед у захисті жінок та дівчаток від усіх форм насильства».

«Оскільки жінки та дівчатка особливо вразливі під час конфлікту, я щиро вітаю прийняття українським парламентом Конвенції Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та насильством у сім'ї (Стамбульська конвенція). Це величезний крок уперед у захисті жінок і дівчаток від усіх форм насильства, чи то в Україні, чи за кордоном», – заявила вона.

У контексті ратифікації Стамбульської конвенції Бурич подякувала президентові України Володимиру Зеленському, віцепрем'єрці Ользі Стефанішиній, депутатам Верховної Ради, за те, що «вони ще раз продемонстрували лідерство та мужність, а також за продовження наших попередніх дискусій з цієї теми».

Україна стане 36-ою державою, яка ратифікувала Стамбульську конвенцію.

Нагадаємо, Верховна Рада 259-ма голосами «за» підтримала ратифікацію в Україні Стамбульської конвенції. Проти проголосувало вісім депутатів.

Україні знадобилося 10 років, щоб ратифікувати Стамбульську конвенцію – документ, що веде до вільного від насильства життя. ЄС неодноразово закликав Україну ратифікувати Стамбульську конвенцію За цей час у нашій країні змінилися 3,5 президента та 4 скликання Верховної Ради, які не знайшли в собі сміливості захистити власних громадян від насильства.

Представництво Європейського Союзу, Консультативна місія ЄС та Офіс Ради Європи в Україні закликали українську владу імплементувати всі положення чинного законодавства, посилити систему заходів та реагування на домашнє насильство, посилити нарощування потенціалу з цих питань та припинити негативне ставлення до згаданих питань серед представників влади.

Залишається здогадуватися, скільки винуватців злочинів залишаються без покарання, а жертв без шансів на відшкодування збитків. Детальніше читайте у статті Олени Подолян "Союз насильства та системи" для ZN.UA.

Про те, яких заходів вживає держава проти домашнього насильства, і чи все працює так, як мало б, читайте у статті Ольги Чекіс "Таке "домашненьке" насильство: як не бити".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі