Зеленський вніс законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції у ВР

Поділитися
Зеленський вніс законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції у ВР © УНІАН
20 червня він має бути розглянутий на засіданні парламенту. 

Ратифікація Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству, відомої як Стамбульська конвенція - питання, яке в Україні не просто на часі, а вже перезріло і  потребувало негайного вирішення. Тому президент Володимир Зеленський вніс законопроєкт про її ратифікацію у Верховну Раду. 

Конвенція пропонує встановити кримінальну відповідальність за насильство стосовно жінок і визначити покарання. Наразі в Україні діє низка статей кримінального кодексу, проте розписані вони не настільки широко й детально. Крім того, документ передбачає механізми захисту як жінок, так і чоловіків, які зазнали домашнього насильства.

Ратифікація Стамбульської конвенції дасть можливість експертам Ради Європи контролювати, як Україна виконує взяті на себе зобов’язання. Своєю чергою Україна зможе вимагати посилення відповідальності для кривдників українських громадянок за кордоном, а також притягнення до відповідальності кривдників-українців, які переховуються за кордоном. 

Стамбульський протокол містить рекомендації для ефективної медичної, правової, психологічної та психіатричної фіксації наслідків катувань, жорстокого або принизливого поводження. Цей протокол також дає докладний опис етичних кодексів у відповідних сферах. 

Україна брала участь у підготовці Стамбульської конвенції проти насильства, проте досі її не ратифікувала. Проти ратифікації систематично виступали Всеукраїнська рада церков та деякі народні депутати, які стверджували, що конвенція "нав'язує гендерну ідеологію".

"Стамбульська конвенція – це не про "пропаганду гомосексуалізму і одностатевих шлюбів", це не про "загрозу традиційним цінностям, - пише на своїй сторінці у Фейсбук виконавча директорка "Української фундації громадського здоров’я", директорка представництва HealthRight International в Україні Галина Скіпальська. - Стамбульська конвенція – це про запобігання усім формам насильства проти жінок тапро рівність між жінками й чоловіками. 

Це – надзвичайно важливий документ! Без нього українки не можуть почуватися до кінця захищеними та рівноправними.  Без нього неможлива повноцінна відповідальність за всі форми насильства (психологічне, фізичне, сексуальне та економічне).

Без нього кожного разу новий чиновник в якійсь структурі буде щось собі додумувати щодо рівності, реагування на насильство - це стратегічний документ". 

Україна за 10 років виявилася неспроможною ратифікувати Стамбульську конвенцію - документ, що веде до вільного від насильства життя. ЄС неодноразово закликав Україну ратифікувати Стамбульську конвенцію За цей час у нашій країні змінилися 3,5 президента та 4 скликання Верховної Ради, які не знайшли в собі сміливості захистити власних громадян від насильства.

Представництво Європейського Союзу, Консультативна місія ЄС та Офіс Ради Європи в Україні закликали українську владу імплементувати всі положення чинного законодавства, посилити систему заходів та реагування на домашнє насильство, посилити нарощування потенціалу з цих питань та припинити негативне ставлення до згаданих питань серед представників влади.

Залишається здогадуватися, скільки винуватців злочинів залишаються без покарання, а жертв без шансів на відшкодування збитків. Детальніше читайте у статті Олени Подолян "Союз насильства та системи" для ZN.UA.

Про те, яких заходів вживає держава проти домашнього насильства, і чи все працює так, як мало б, читайте у статті Ольги Чекіс "Таке "домашненьке" насильство: як не бити".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі