Українську делегацію хочуть позбавити доступу до зали ПАРЄ — ЗМІ

Поділитися
Українську делегацію хочуть позбавити доступу до зали ПАРЄ — ЗМІ Нові члени делегації відмовилися брати участь в осінній сесії ПАРЄ © twitter.com/PACE_News
Новим членам делегації секретаріат Асамблеї надіслав лист, в якому ставить під сумнів повноваження попереднього складу.

Існує можливість, що українську делегацію позбавлять права перебувати в залі Парламентської асамблеї Ради Європи під час осінньої сесії, передає "Європейська правда", посилаючись на листування між співробітниками секретаріатів ПАРЄ та Верховної Ради. Чи реалізують позицію секретаріату поки невідомо.

Новосформована делегація України в ПАРЄ одразу заявила про те, що не братиме участь в осінній сесії через повернення до організації Росії. При цьому, згідно з практикою Асамблеї, члени старої делегації зберігають право участі у роботі сесії.

Однак, нові члени делегації отримали листа із роз'ясненням секретаріату ПАРЄ, в якому поставили під сумнів повноваження старої делегації України. Безпосередньо член делегації Олексій Гончаренко підтвердив наявність такого листа.

На своїй сторінці у Facebook він написав, що "якщо Україна цього тижня не відправить в ПАРЄ склад нової делегації, то через те, що нова делегація створена, що відображено на сайті ВР, стара делегація об 11.30 ранку 30 вересня втратить свої повноваження, а нова - не набуде. Тобто в України не буде ніякої делегації в ПАРЄ".

Зазначено, що зараз невідомо, чи реалізує секретаріат свою позицію. Адже за правилами організації подати список делегації до ПАРЄ потрібно протягом шести місяців після парламентських виборів. Це означає, що попередній склад української делегації втрачає повноваження 21 січня. Публікації на сайтах держорганів не мають юридичної ваги.

Верховна Рада України мала офіційно повідомити Парламентську асамблею Ради Європи про затвердження нової делегації. Однак, у парламенті та Міністерстві закордонних справ говорять про те, що Україна не надсилала відповідне повідомлення.

У випадку, якщо Україну позбавлять діючої делегації, то її члени зможуть приїхати в ПАРЄ на запрошення колег з інших делегацій. Однак, тоді українські депутати не зможуть працювати в комітетах, бути присутніми в залі на пленарній сесії і задавати питання спікерам.

Верховна Рада сформувала делегацію для роботи в ПАРЄ. До неї увійшли 12 депутатів: семеро представників "Слуги народу" і по одному депутату від "Голосу", "Європейської Солідарності", "Батьківщини", "Опозиційної платформи - За життя" і групи "За майбутнє". Головою делегації обрано Єлизавету Ясько з президентської фракції.

23 вересня у новій українській делегації заявили про те, що вони офіційно відмовилися від участі в осінній сесії ПАРЄ.

У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації Росії без будь-яких додаткових умов. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації у повному обсязі. При цьому РФ не виконала жодної умови для повернення до організації: не деокупувала українські Крим і Донбас, не звільнила всіх українських політв'язнів.

Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ, а делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ. Польща, Литва, Латвія, Естонія, Україна, Словаччина, Грузія та Швеція планують підготувати спільну резолюцію в ПАРЄ проти повернення делегації Росії.

Докладніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі