Міністерство закордонних справ України готове співпрацювати з новим генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич з метою відновлення авторитету організації. Про це йдеться у заяві українського зовнішньополітичного відомства з нагоди обрання 14-го генсека Ради Європи, передає "Європейська правда".
У МЗС констатували, що Пейчинович-Бурич вступає на посаду восени цього року, під час одного з найсерйозніших криз за всю історію Ради Європи.
"З рішенням про безумовне повернення Росії в ПАРЄ Рада Європи втратила свій авторитет, а значить і здатність ефективно захищати верховенство права, права людини і демократію в усіх державах-членах... МЗС України готове співпрацювати з новою генсекретаркою у створенні умов для того, щоб Рада Європи змогла отримати шанс на шлях до відновлення авторитету", - йдеться в заяві.
У зовнішньополітичному відомстві пообіцяли уважно стежити за діями нового генсека і аналізувати, наскільки вони створять передумови для відновлення довіри до Ради Європи.
"Очікуємо на конкретні кроки генерального секретаря для забезпечення виконання Росією вимог, що містяться в рішеннях Ради Європи про припинення російської агресії проти України, в тому числі, про звільнення незаконно захоплених українських моряків, українських політичних в'язнів, яких незаконно тримають в окупованому Криму і на території РФ, припинення системних переслідувань кримських татар і зняття заборони на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу на тимчасово окупованому півострові", - нагадали в МЗС.
Міністерство закордонних справ також повідомило про готовність активно співпрацювати з майбутнім головуванням Грузії в Комітеті міністрів Ради Європи.
Як повідомлялося, 26 червня ПАРЄ обрала міністра закордонних справ Хорватії Марію Пейчинович-Бурич генеральним секретарем Ради Європи. Її кандидатуру підтримали 159 депутатів.
Пейчинович-Бурич замінить на посаді генсека Ради Європи норвежця Турбйорна Ягланда, який підтримував повернення Росії в ПАРЄ.
Українська делегація у голосуванні не брала участі на знак протесту проти скасування санкцій та відновлення прав делегації РФ у ПАРЄ. Однак на етапі голосування представників урядів, Україна також підтримувала Пейчинович-Бурич.
Детальніше про проблеми Ради Європи після відновлення прав делегації РФ у ПАРЄ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Який Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".