Українська делегація офіційно відмовилася від осінньої сесії ПАРЄ

Поділитися
Українська делегація офіційно відмовилася від осінньої сесії ПАРЄ Осіння сесія ПАРЄ відбудеться з 30 вересня по 4 жовтня © twitter.com/PACE_News
Під час осінньої сесії українска делеція вестиме консультації з партнерами по Парламентській асамблеї Ради Європи.

Українська делегація офіційно відмовилася брати участь в осінній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, повідомила у Facebook очільниця делегація Єлизавета Ясько. Причиною відмови від участі стало повернення до ПАРЄ Російської Федерації.

"Ми схвалили рішення не подавати повноваження нової української делегації на затвердження під час осінньої частини сесії ПАРЄ з 30 вересня до 4 жовтня 2019 року. Зазначене буде способом реагування України на повернення Російської Федерації до сесійної зали ПАРЄ без виконання вимог резолюцій Асамблеї, схвалених у відповідь на російську агресію проти України", - повідомила Ясько.

Вона зазначила, що члени делегації України в ПАРЄ, а також голова комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва прийняли заяву, повний текст якої опублікували на сайті українського парламенту.

У заяві вказано, що протягом осінньої сесії ПАРЄ українська делегація проводитиме консультації з партнерами по Асамблеї для винайдення спільних підходів і рішень, "що дозволили б повернути ПАРЄ її репутацію важливого взірця демократії, верховенства права і захисту прав людини та свобод у Європі".

"Звертається до Франції, що наразі головує в Комітеті міністрів Ради Європи, з пропозицією ініціювати консультації за участі Президента Французької республіки Емануеля Макрона та усіх зацікавлених сторін для широкого обговорення шляхів повернення довіри до Ради Європи та інституційної, а також моральної кризи РЄ, що виникла в результаті добровільної та безпідставної відмови Комітету міністрів та Асамблеї наполягати на дотриманні Росією принципів та стандартів Ради Європи", - йдеться в заяві.

Верховна Рада вже сформувала делегацію для роботи в ПАРЄ. До неї увійшли 12 депутатів: семеро представників "Слуги народу" і по одному депутату від "Голосу", "Європейської Солідарності", "Батьківщини", "Опозиційної платформи - За життя" і групи "За майбутнє". Головою делегації обрано Єлизавету Ясько з президентської фракції.

У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації Росії без будь-яких додаткових умов. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації у повному обсязі. При цьому РФ не виконала жодної умови для повернення до організації: не деокупувала українські Крим і Донбас, не звільнила всіх українських політв'язнів.

Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ, а делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ. Польща, Литва, Латвія, Естонія, Україна, Словаччина, Грузія та Швеція планують підготувати спільну резолюцію в ПАРЄ проти повернення делегації Росії.

Докладніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі