Ухваливши цю резолюцію, "світове співтовариство підтвердило необхідність суворого дотримання державами своїх зобов'язань по міжнародному праву, а також свою прихильність суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах", - сказано в заяві, розміщеній на сайті МЗС у понеділок, 27 березня, у третю річницю прийняття відповідного документа ООН. У заяві підкреслюється, що резолюція Генасамблеї ООН забороняє будь-які зміни статусу Автономної республіки Крим та міста Севастополя на підставі незаконного референдуму, проведеного Росією в березні 2014 року.
У зв'язку з цим у заяві МЗС сказано, що Україна вимагає від Росії припинити окупацію Криму і виконати резолюцію ООН.
"Незважаючи на чітку вимогу міжнародного співтовариства, протягом цих трьох років Російська Федерація не тільки не відмовилася від своїх агресивних дій, але і продовжує грубо порушувати Статут ООН і основоположні норми і принципи міжнародного права, здійснюючи тимчасову окупацію Кримського півострова, масштабні утиски прав людини і відкриту військову агресію в Донбасі", - зазначили в МЗС України.
"Україна продовжить здійснювати всі передбачені міжнародним правом кроки для протидії агресії з боку РФ, полегшення становища громадян України на тимчасово захопленій території, відновлення своєї територіальної цілісності і відшкодування завданих російською стороною збитків", - йдеться в заяві МЗС України.
Нагадаємо, 16 листопада 2016 року Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН більшістю голосів підтримав український проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 73 члени комітету проголосували за резолюцію. 23, в тому числі РФ, Білорусь, Китай, Казахстан і Сербія – висловилися проти.
19 грудня минулого року Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів підтримала проект резолюції "Ситуація з правами людини в окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 70 членів проголосували за резолюцію, 26 висловилися проти, утрималися ще 77.
Раніше Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.
Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно. Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.