Заява свідчить про чітку та послідовну позицію США щодо Криму, сказано в повідомленні посольства України у США, оприлюдненому ввечері у четвер, 16 березня.
Зокрема, американська сторона не визнає результати "референдуму" 16 березня 2014 року і вважає російську анексію Криму грубим порушенням норм міжнародного права.
У Департаменті підкреслили, що Крим – це невід'ємна частина України, і "кримський" пакет санкцій діятиме до відновлення українського суверенітету над півостровом.
У Вашингтоні констатували, що за три роки окупації Кремль розгорнув у Криму кампанію проти інакомислення, репресії проти кримських татар, українців та незалежних журналістів. Спостерігачі зафіксували численні випадки катувань, викрадень людей, позасудових розправ і застосування каральної психіатрії. Окупанти примусово згорнули діяльність неурядових організацій, незалежних медіа і заблокували доступ міжнародних спостерігачів на півострів.
США закликали РФ негайно припинити порушення прав людини, свободи слова, мирних зібрань та релігії в Криму, а також відмовитися від окупації півострова.
Нагадаємо, 16 листопада Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН більшістю голосів підтримав український проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 73 члени комітету проголосували за резолюцію. 23, в тому числі РФ, Білорусь, Китай, Казахстан і Сербія – висловилися проти.
19 грудня Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів підтримала проект резолюції "Ситуація з правами людини в окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 70 членів проголосували за резолюцію, 26 висловилися проти, утрималися ще 77.
Раніше Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.
Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно. Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.