Україна та Угорщина мають складний діалог через закон про освіту - Клімкін

Поділитися
Україна та Угорщина мають складний діалог через закон про освіту - Клімкін Клімкін розповів про складнощі взаємовідносин двох країн © Facebook/Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine
Жодних ультиматумів українська сторона не прийме, тож голова МЗС України сподівається на об'єктивне рішення Венеціанської комісії, яке підтвердить важливість вивчення української.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін у четвер, 30 листопада, відвідав Прикарпаття з робочим візитом, повідомляє Galka.

Міністр наголосив на тому, що на підґрунті розбіжностей у питанні імплементації мовної статті закону "Про освіту" в України та Угорщини спостерігається не дипломатичний конфлікт, а складний діалог.

"Але ультиматумів ми не приймаємо і ніяких заяв теж. Я впевнений, що Венеційська комісія, якій відправили на перевірку закон, підтвердить важливість знання української мови", – підкреслив він.

Крім того, очільник українського дипвідомства прокоментував питання щодо заяв Польщі у контексті спільного історичного минулого. Він зауважив, що спільне минуле не можна політизувати.

"Повага до кожного українця, який боровся за незалежність України – це головне. Без цього не може бути жодної розмови, у тому числі до Польщі. Те, що скинули пам'ятник у Польщі, – це не відношення до УПА, а до всіх людей, які боролися. Емоції з цього потрібно вилучити та перевести діалог на державний рівень", – резюмував Клімкін.

Нагадаємо, 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) провела термінові дебати щодо прийнятого в Україні закону "Про освіту", зокрема за ст. 7, що стосується мови викладання. Згідно затвердженої резолюції, закон не забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою й істотно скорочує їхні права. Також ПАРЄ просить у повній мірі забезпечити виконання висновків Венеціанської комісії щодо цього закону.

Раніше голова МЗС Угорщини Петер Сійярто виступив за перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС через український закон "Про освіту", який нібито порушує принципи цієї угоди.

Своєю чергою голова МЗС України Павло Клімкін заявив про те, що Київ допускає перегляд Угоди про асоціацію лише в контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України.

Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Відповідно до статті 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти починатимуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакцію на цей закон деяких держав читайте в матеріалі Василя Балушка ""Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі