Відповідну тезу він озвучив під час робочого візиту до Івано-Франківська у четвер, 30 листопада. Йшлося, передусім, про навчання мовами національних меншин у школах регіону в контексті закону "Про освіту", а також перспективу реалізації у регіоні масштабних проектів і програм Європейського Союзу.
"Переконався, що проблем з вивченням державної мови та мов національних меншин в регіоні немає. Українська держава створювала та буде створювати умови для вільного розвитку мов національних меншин в Україні. Відкритість та свобода - це те, що завжди вирізняло наше суспільство", - цитує Клімкіна прес-служба МЗС України.
Нагадаємо, 11 жовтня президент України Петро Порошенко на пленарному засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі пообіцяв імплементувати висновки Венеціанської комісії у закон про освіту.
Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Відповідно до статті 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти починатимуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ній можливе викладання однієї або декількох дисциплін.
Детальніше про новий закон "Про освіту" читайте в інтерв'ю міністра освіти Лілії Гриневич у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".