"Наші зусилля спрямовані на те, щоб гідно, з мінімальними втратами для громадян України, вийти з тих угод, які не потрібні, і, можливо, зберегти механізми, які потрібні, наприклад, про пенсійне забезпечення", - заявив в ефірі програми "Свобода слова" на каналі ICTV директор політичного департаменту МЗС України Олексій Макєєв, повідомляє Укрінформ.
За словами Макєєва, потрібно залишити ті угоди, які будуть "працювати на Україну".
"Це і не платити внески, і не брати участь у процесі розробки будь-яких рішень, які не стосуються інтересів України або громадян України. Це залишити дію лише тих угод, які працюють на Україну", - зазначив представник МЗС.
Нагадаємо, в неділю, 9 жовтня глава МЗС України Павло Клімкін повідомив, що українська влада розглядає питання виходу із СНД.
Нагадаємо, з 2014 року Україна не бере участі в роботі органів СНД та не сплачує внески. В лютому 2014 року Київ повідомив про намір виходу із Співдружності, однак згодом МЗС України оголосив про рішення зберегти мінімальний рівень участі в СНД через неможливість різко розірвати економічні зв'язки.
Як писало DT.UA, російсько-грузинська війна 2008 року визначила реальний рубіж, з якого почався розпад СНД. Зрештою, Співдружність виявилося не ембріоном нового, а уламком старого, незграбною тінню колишньої імперії. У цьому контексті події 2014-2015 рр. вже визначили його долю. СНД змушена подати в історичну відставку, яка буде першою і останньою честю для цього утворення. І тоді світ констатує: все-таки зважилося на єдино можливий крок в кінці своєю непривабливої "кар'єри". Детальніше читайте у матеріалі Володимира Газіна "СНД: кінець проекту або радянщини?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".