Про це пише польське видання Rzeczpospolita з посиланням на висновки рейтингової агенції Fitch. Впродовж останнього року російський рубль втратив половину своєї вартості через обвал цін на нафту на міжнародному ринку і санкції, які Захід увів проти Москви через агресію проти України.
Це також вдарило по національним валютам інших країн, які мають тісні економічні зв'язки з Росією. Зокрема, курс казахського тенге і азербайджанського маната теж понизився. Експерти Fitch прогнозують, що національну валюту Казахстану чекає подальша девальвація.
У свою чергу, для Вірменії Росія є головним постачальником сировини і інвестицій. Тому вірменська сторона теж гостро відчула російські проблеми. Але її валюта виявилася стійкішою, оскільки Єреван відпустив її у вільне плавання і тим самим захистив свої валютні резерви. Єдиною країною СНД, на яку майже не вплинула економічна криза в Росії, стала Грузія. Москва розірвала економічні зв'язки з Тбілісі, намагаючись нашкодити економіці сусідньої країни після конфлікту в 2008 році. Однак нині для грузинської сторони це виявилося навіть перевагою.
В Fitch зауважують, що найбільше через Росію постраждала Україна, яка стала жертвою російської військової агресії. Очевидно, що війна завдала не аби якої економічної шкоди Києву. Але якщо навіть не брати до уваги конфлікт в Донбасі і постійні торговельні ембарго з російського боку, фінансові труднощі Росії серйозно нашкодили гривні.
Всього ж сумарний ріст ВВП країн СНД за рік склав 1%. При цьому найкращі показники у росту економіки у тих країн, які експортують енергоносії. Зокрема, ріст ВВП Туркменістану склав 10,3%, Азербайджану - +4,4%. Українська ж економіка через війну скоротилася на 16,2%.
В цей же час, песимістичний прогноз Кабміну допускає падіння економіки на 11,9% і інфляцію 42,8% в Україні. Прем'єр Арсеній Яценюк у своєму недавньому інтерв'ю назвав "занадто оптимістичними" закладені в держбюджет-2015 прогнози курсу долара та інфляції, зазначивши, що вони ще не раз, напевно, будуть переглядатися.