"Як ви пам'ятаєте, Грузія вийшла в свій час. Це була офіційна заява, вона розглядалася, і Грузія таким чином вийшла. Тут (у випадку з Україною) жодної процедури не проходило, і наскільки я знаю, найближчим часом це питання не розглядається", - заявив він.
Ушаков нагадав, що після 2014 року Київ практично не бере участі в діяльності органів СНД і не платить внески. Він не став коментувати питання, чи не є це підставою для виключення України зі складу СНД.
"Мені здається, це (членство в співдружності) для самої України насамперед важливо, з урахуванням перспективи", - додав помічник президента РФ, відповідаючи на додаткове запитання, необхідно продовжувати членство України в СНД з російської точки зору.
Як писало DT.UA, російсько-грузинська війна 2008 року визначила реальний рубіж, з якого почався розпад СНД. Зрештою, Співдружність виявилося не ембріоном нового, а уламком старого, незграбною тінню колишньої імперії. У цьому контексті події 2014-2015 рр. вже визначили його долю. СНД змушена подати в історичну відставку, яка буде першою і останньою честю для цього утворення. І тоді світ констатує: все-таки зважилося на єдино можливий крок в кінці своєю непривабливої "кар'єри". Детальніше читайте у матеріалі Володимира Газіна "СНД: кінець проекту або радянщини?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".