"Україна й надалі демонструє налаштованість на покращення українсько-угорських відносин", - йдеться у повідомленні.
Очільник МЗС України розповів угорській стороні про військову агресію Росії у Керченській протоці, внаслідок якої були захоплені два катери, рейдовий буксир та 24 військовослужбовці ВМС України. І закликав офіційний Будапешт долучитися до заходів міжнародної спільноти зі стримування держави-агресора.
Крім цього, міністри домовилися активізувати міжрегіональну співпрацю і прискорити реалізацію спільних інфраструктурних проектів на кордоні. І обговорили надання угорської допомоги в розвиток Закарпаття. Її координуватимуть посол з особливих доручень МЗС України Микола Балтажи та уповноважений міністра з питань розвитку співробітництва між областями Саболч-Сатмар-Берег і Закарпатської області Іштван Грежа.
"До відома угорського колеги було також доведено інформацію про кроки української сторони у питанні імплементації Закону "Про освіту", - наголошується у повідомленні.
Зазначимо, влада Угорщини вважає, що угорці за кордоном мають право на угорське громадянство й автономію, і жорстко впроваджують цю політику. Цей курс знаходить підтримку у виборців, але не у сусідів Угорщини.
Конфлікт із Києвом через статус угорців Закарпаття – не виняток у відносинах Будапешта із сусідніми країнами. Вимагаючи розширення прав угорської меншини, Угорщина конфліктує у цьому питанні зі Словаччиною та Румунією.
Докладніше про угорсько-українське протистояння читайте у статті Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".