Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив про те, що уряд країни не має наміру дискутувати з Угорщиною те, як повинні тлумачитися українські закони на українській території. Глава української дипломатії підніме це питання на українсько-угорських консульських консультаціях 28 листопада.
"Ми не дискутуємо з угорською стороною як повинні тлумачитися українські закони на українській території. Саме це і багато інші важливі питання обговоримо на українсько-угорських консульських консультаціях 28 листопада в Києві, а також під час моїх наступних зустрічей з Петером Сіярто", - написав Він у Twitter.
Ми не дискутуємо з угорською стороною як мають тлумачитися українські закони на українській території. Саме це і багато інших важливих питань обговоримо на консульських консультаціях 28 листопада у Києві, а також під час моїх наступних зустрічей з П. Сіярто.
- Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) November 23, 2018
Як повідомлялося, 25 жовтня міністр закордонних справ України та його колега з Угорщини домовилися про проведення консульських консультацій 28 листопада в Києві. За словами Клімкіна, країни домовилися про те, що наступного тижня Угорщина змінює назву "уповноваженого з Закарпаттю" і "повертає його до нормального".
Нагадаємо, у вересні ЗМІ оприлюднили відео, на якому громадяни України отримують угорські паспорти та промовляють присягу на вірність Угорщині у консульстві в Береговому.
27 вересня генеральний прокурор Юрій Луценко заявив про те, що СБУ розслідує кримінальне провадження за фактом отримання паспортів Угорщини громадянами України, а отримання подвійного громадянства тягне за собою позбавлення громадянства України.
Вже у жовтні послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню вручили ноту про те, що консула Угорщини у місті Береговому Закарпатської області оголошено персоною нон-грата і він має виїхати з України упродовж 72 годин. Своєю чергою Будапешт вислав першого секретаря посольства України в Угорщині, 8 жовтня він повернувся до Україну.
Детальніше про українсько-угорський конфлікт і перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски", "Чи доведе "мова" до Брюсселя?" й "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".