Новий статус України в НАТО дасть можливість більше дізнатися про ситуацію в Криму, а також дасть доступ до нових фахових знань із союзниками. Про це повідомив очільник МЗС Дмитро Кулеба в інтерв’ю виданню «Крим. Реалії».
"Новий статус надасть членство України в програмі розширених можливостей НАТО. Якраз один з двох ключових елементів – це доступ до нових навчань із союзниками і поглиблена взаємодія між розвідками країн-членів НАТО. Чим більше розвідувальних даних, тим краще", — зазначив Кулеба.
За його словами, це допоможе скласти Україні більш об’єктивну картинку того, що відбувається, та приймати згодом більш об’єктивні рішення.
Раніше повідомлялося, що українська влада пояснила, що Україні дасть новий статус в НАТО. Київ наблизився до стандартів НАТО і зможе ініціювати міжнародні навчання.
12 червня Північноатлантичний альянс визнав Україну партнером Програми розширених можливостей.
Згідно з повідомленням НАТО, будучи партнером по розширеними можливостями, Україна отримає вигоду від спеціально розроблених можливостей для підтримки такого вкладу. Це охоплює розширений доступ до програм і вправ щодо взаємодії, а також ширший обмін інформацією.
Наголошується, що Україна на сьогодні є одним із шести партнерів з розширеними можливостями поряд з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією. Кожен з партнерів має індивідуальні відносини з НАТО, засновані на сферах взаємного інтересу.
В Кремлі офіційно відреагували на новий статус України в НАТО і пригрозили "необхідними заходами". У Москві вважають, що новий статус України в НАТО "не сприяє зміцненню безпеки і стабільності в Європі".
Детальніше про те, що означає рішення НАТО про приєднання України до програми "Партнерство розширених можливостей", читайте у статті Володимира Кравченка "Прийнята за замовчуванням" на сайті ZN.UA.