Новий статус: генсек НАТО назвав додаткові можливості для України

Поділитися
Новий статус: генсек НАТО назвав додаткові можливості для України Генсек НАТО привітав новий статус України © NATO
Як партнер з розширеними можливостями Україна виграє від посиленого доступу до програм НАТО

Завдяки отриманню статусу партнера з розширеними можливостями НАТО Україна буде активніше брати участь у навчаннях альянсу і матиме доступ до більшого обсягу інформації, заявив у середу генсек Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг.

"Я б хотів привітати Україну з визнанням її Північно-Атлантичною Радою, всіма союзниками по НАТО партнером з розширеними можливостями. Це важливий крок у партнерстві між НАТО та Україною і є визнанням внеску України в місії та операції НАТО", - заявив Столтенберг.

За словами генсека як партнер з розширеними можливостями Україна "виграє від посиленого доступу до програм взаємосумісності, програмам, в яких ми розвиваємо нашу здатність працювати разом, оперувати разом".

"Вони (українці – ред.) підвищать доступ до натовських навчань, до більшого обміну інформацією, включно з висновками з різних оцінок, які ми робимо в НАТО. Вони наблизяться ще ближче до НАТО, як це у нас з іншими партнерами розширених можливостей – Фінляндією, Швецією, Грузією, Йорданом і Австралією. До цього списку ми додали Україну", - наголосив він.

Читайте також: Термометрія на в'їздах до Києва: осіб із ознаками ГРВІ та високою температурою госпіталізуватимуть

Раніше повідомлялося, що українська влада пояснила, що Україні дасть новий статус в НАТО. Київ наблизився до стандартів НАТО і зможе ініціювати міжнародні навчання.

12 червня Північноатлантичний альянс визнав Україну партнером Програми розширених можливостей.

Згідно з повідомленням НАТО, будучи партнером по розширеними можливостями, Україна отримає вигоду від спеціально розроблених можливостей для підтримки такого вкладу. Це охоплює розширений доступ до програм і вправ щодо взаємодії, а також ширший обмін інформацією.

Наголошується, що Україна на сьогодні є одним із шести партнерів з розширеними можливостями поряд з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією. Кожен з партнерів має індивідуальні відносини з НАТО, засновані на сферах взаємного інтересу.

В Кремлі офіційно відреагували на новий статус України в НАТО і пригрозили "необхідними заходами". У Москві вважають, що новий статус України в НАТО "не сприяє зміцненню безпеки і стабільності в Європі".

Детальніше про те, що означає рішення НАТО про приєднання України до програми "Партнерство розширених можливостей", читайте у статті Володимира Кравченка "Прийнята за замовчуванням" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі