"Про це можна буде говорити, коли Київ отримає статус повноцінного члена НАТО" - заступник глави МЗС про розміщення в Україні баз НАТО

Поділитися
© Телеканал ZIK
Боднар також зазначив, що Україна визначилася зі своєю стратегічною метою - інтеграцією в НАТО.

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар заявив, що про розміщення на території України військових баз НАТО можна буде говорити тоді, коли Україна отримає статус повноцінного члена НАТО. Про це передає "Інтерфакс-Україна ".

За його словами, приєднання України до Програми розширених можливостей НАТО - це черговий крок на зміцнення співпраці з Північноатлантичним альянсом.

"Насправді, поки це тільки теорія. Поки про це говорити рано. Коли Україна отримає статус повноцінного члена НАТО, про це можна буде говорити серйозно. Зараз ми приєдналися до Програми розширених можливостей НАТО (EOP) - це черговий крок на зміцнення співпраці з Північноатлантичним альянсом, що так само викликало в Росії негативну і нервову реакцію. Безумовно, вони намагаються применшити роль EOP ", - сказав Боднар, назвавши рішення США про переміщення частини американського збройного контингенту з Німеччини до Польщі серйозним і позитивним для України сигналом.

Заступник голови МЗС також зазначив, що Україна визначилася зі своєю стратегічною метою - інтеграцією в НАТО.

"По-друге, військові потужності НАТО вже розташовані безпосередньо на російському кордоні в країнах, які є членами Альянсу. НАТО на відстані 100 км від Санкт-Петербурга! Але це загрозу для Кремля не становить. А ось теоретично можливо колись розміщення військових баз, наприклад, в Криму - це мало б лякати. насправді, це розкриває реальну суть російської агресії, окупації Криму і Донбасу - це аж ніяк не пов'язано з вибором шляхів зміцнення безпеки України, це пов'язано з агресивною сутністю російської політики ", - пояснив він.

Україна зробила запит про надання їй Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) ще на Бухарестському саміті, тоді Альянс чітко сказав, що Україна і Грузія будуть членами НАТО, але рішення - за НАТО.

"Якщо Альянс прийме політичне рішення, що Україна може отримати ПДЧ, це буде їхнє рішення, яке ми із задоволенням приймемо і почнемо реалізовувати. Я вважаю, ми зробили багато і з точки зору реформування держави, досягнення правових, демократичних, інших стандартів. Україна готова до того, щоб вступати в Альянс, але рішення - за їх стороною ", - зазначив Боднар.

Нагадаємо, Україна стала учасником програми НАТО "Партнерство розширених можливостей" (ПРВ), орієнтованої на взаємозаместімість важливих партнерів Альянсу. Рішення в НАТО ухвалили в рамках процедури умовчання. Ще кілька місяців тому передбачалося, що рішення про приєднання України до програми НАТО буде прийнято на засіданні міністрів оборони країн-членів Альянсу або в червні, або в жовтні.

Як раніше писало ZN.UA, приєднання до ПРВ дає Україні можливість, по-перше, забезпечити оперативне планування на ранніх стадіях кризи. По-друге, розширити діалог у сфері обміну розвідувальною інформацією. По-третє, взяти участь у навчаннях, передбачених для учасників даної програми. По-четверте, обіймати посади у Міжнародному військовому штабі НАТО та інших командних структурах альянсу. Втім, ці можливості не надаються автоматично.

Детальніше про те, що означає це рішення, чому Вашингтон та Берлін вирішили підтримати намір Києва щодо участі у ПРВ, і які можливості надає Україні участь в цій програмі, читайте статті Володимира Кравченка "Прийнята за умовчанням".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі