Віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що попри переговори щодо гарантій безпеки, Україна не буде відмовлятися від своїх намірів щодо НАТО. Про це вона розповіла під час інтерв'ю виданню El Pais, інформує НВ, додавши також, що розчарована відмовою Альянсу вводити безпольотну зону над нашою державою, аби захистити українців від російського бомбардування.
"Заяви НАТО щодо України трохи розчарували, і, звичайно, ми очікували більшого. Ми країна, яка закріпила у своїй Конституції прагнення до вступу в НАТО, яка реалізує національні програми, орієнтовані на НАТО, і перетворила сектор безпеки та оборони на основі стандартів НАТО", - зазначила Стефанішина.
Вона також розкритикувала вагання НАТО щодо членства України. Все це стало причиною "поганих подій" у Грузії у 2008 році та в Україні у 2014 році.
"Ця нерішучість привела Путіна туди, де він зараз знаходиться", — сказала Стефанішина.
При цьому чиновниця переконана, що Альянс зробить висновок з історії, яка трапилася в Україні.
"Швеція та Фінляндія скоро можуть стати членами НАТО. Але я також можу гарантувати, що якби ці країни чекали на рішення про членство ще 15 років, вони теж опинилися б у стані війни", - зазначила Стефанішина.
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".