Міністр закордонних справ Росії заявив, що зараз немає суттєвого просування між США та РФ в питанні так званих "гарантій безпеки". Про це він розповів під час інтерв'ю телеканалу RT.
За його словами, наразі сторони не можуть укласти серйозні домовленості з прикладних питань через відсутність розуміння щодо концептуально-політичних основ взаємодії. Проте Росія продовжить наполягати на тому, аби США та НАТО все ж погодилися на московські безпекові ультиматуми, адже, як аргументував глава МЗС Росії "пацан сказав - пацан зробив".
"Будемо домагатися, щоб все було чесно... Принаймні, "понятия" повинні дотримуватися і на міжнародному рівні", - прокоментував Лавров.
Нагадаємо, 17 лютого Росія показала документ-відповідь на американські пропозиції щодо "гарантій безпеки". Москва звинуватила Вашингтон в "перекручуванні" своєї пропозиції в бік створення переваг для США та їх союзників, а також в обранні "зручних для себе тем".
26 січня державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що США у відповідь на пропозиції Росії щодо безпеки передали їй свою оцінку цих пропозицій. Згодом про готовність відповіді НАТО повідомив генсек Альянсу Єнс Столтенберг. 10 лютого листа у Москву відправив і Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".