Україна готова долучитися до ініціативи Європи та ВООЗ щодо створення після пандемії коронавірусу глобальної угоди щодо охорони здоров'я. Про це повідомляє пресслужба Євроради з посиланням на спільну заяву країн-учасниць.
Там зазначено, що країни тепер повинні бути краще підготованими до подібних викликів, як пандемія ковіду. Все це для того, щоб прогнозувати, запобігати, виявляти, оцінювати та ефективно реагувати на епідемії, а також забезпечувати високий рівень координації.
"Пандемія COVID-19 стала різким і болючим нагадуванням про те, що ніхто не є у безпеці, поки всі не будуть у безпеці", - йдеться у спільній заяві.
Цей договір буде засновано на Статуті ВООЗ з умовою залучення ключових організацій у цій сфері.
Основна мета:
- заохочення загальнодержавного підходу та участі всього суспільства,
- зміцнення національних, регіональних і глобальних спроможностей,
- стійкість до майбутніх пандемій.
У документі також зазначено, що він повинен розширити міжнародне співробітництво, аби поліпшити системи сповіщення або обміну даними. Це також має включати визнання підходу "Єдине здоров'я", який пов'язує здоров'я людей і тварин з нашою планетою.
Цю заяву, зокрема, підписали президент України Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон, президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Євроради Шарль Мішель, прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес, гендиректор ВООЗ Аданом Гебреєсус.
Тиждень тому ексдиректор Центру з контролю і профілактики захворювань США Роберт Редфилд заявив телеканалу CNN, що джерелом коронавірусу COVID-19 була Уханська лабораторія. Він поділився думками, що вірус почав поширюватися ще в вересні-жовтні 2019 року. Водночас Редфилд підкреслив, що мова йде лише про його думку, і що наука проллє світло на обставини початку пандемії.
Версію про лабораторне походження коронавірусу озвучували, зокрема, в адміністрації попереднього президента США Дональда Трампа. У Китаї завжди відхиляли ці звинувачення.