Американський вірусолог заявив, що COVID-19 "втік" із лабораторії Уханю

Поділитися
Американський вірусолог заявив, що COVID-19 Фото: Голос Америки
Версія про ринок морепродуктів в Ухані як початкову точку поширення вірусу невірна.

Джерелом походження коронавірусу COVID-19 є лабораторія інституту вірусології в Ухані (Китай).

Про це 26 березня заявив каналу CNN колишній керівник Центру з контролю і запобігання захворюванням США, вірусолог Роберт Редфілд (CDC), пише Голос Америки.

Редфілд вважає, що спалах COVID-19 почалася в Ухані значно раніше офіційних повідомлень про поширення коронавірусу - приблизно у вересні - жовтні 2019 року.

Експерт не вірить в те, що вірус перейшов від кажана до людини й відразу став "одним з найбільш заразних вірусів в історії людства", оскільки зазвичай коли патоген переходить від зоонота до людини, йому потрібен час, щоб стати більш ефективним.

"Я дотримуюся, точки зору, що найбільш імовірною етіологією цієї патології в Ухані була лабораторія. Вірус звідти вислизнув. Інші люди цього не вірять. Це нормально. Наука рано чи пізно знайде правду", - заявив Редфілд.

На його думку, версія про ринок морепродуктів в Ухані як про початкову точку поширення вірусу невірна. Він розповів, що його китайський колега з місцевого центру по контролю захворювань, доктор Джордж Гао в розмові на початку січня зізнався, що виявив безліч випадків COVID-19 серед людей, яких не було на ринку.

15 січня глава Держдепартаменту США Майк Помпео заявляв про наявність доказів того, що коронавірусна хвороба COVID-19 з'явилася в лабораторії в китайському місті Ухань. За словами Помпео, в уряду США є підстави вважати, що кілька дослідників в Уханьского інституті вірусології (WIV) восени 2019 року захворіли хворобою, за симптомами схожою на COVID-19.

На цей час вважається, що спалах коронавірусної інфекції COVID-19 почалася в кінці 2019 року в Китаї. Влада Китаю пов'язували спалах захворювання з Уханьским ринком тварин і морепродуктів "Хуанань": перші пацієнти були там або постійними покупцями, або продавцями.

Вчені вважали, що в ланцюжку передачі вірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19, були задіяні кажани, змії і панголіни (в Китаї їх м'ясо вважається делікатесом).

14 січня цього року в Ухань прибула місія вчених ВООЗ з 13 осіб, які розслідують причини пандемії.

Раніше повідомлялося, що дослідники з Мексики створили маску від Covid тільки для носа, яка, за їхніми словами, знижує ризик зараження коронавірусів під час їжі і розмови.

Дослідники говорять, що зняття маски для обличчя перед їжею або питвом залишає людину уразливою для вірусу. Хоча ця маска тільки для носа все ж забезпечує якийсь захист.

Напередодні повідомлялося, що в найближчому майбутньому епідеміологічна ситуація в Німеччині може значно покращитися, але майбутні кілька тижнів будуть важкими.

Про це повідомив глава Інституту імені Роберта Коха (RKI) Лотар Вілер і міністр охорони здоров'я ФРН Йенс Шпан на пресконференції в п'ятницю, пише Deutsche Welle.

Лотар Вілер вважає, що пандемію вдасться взяти під контроль до кінця 2021 року і вказав на зростаючі обсяги поставок вакцин.

При цьому Вілер нагадав, що третя хвиля коронавірусу багато серйозніше, ніж попередні - показники інфікованих будуть рости, а від британської мутації B.1.1.7 постраждають насамперед працюючі жителі країни, а також діти та підлітки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі