У Зеленського не бачать підстав для перегляду конституційності створення ВАКС

Поділитися
У Зеленського не бачать підстав для перегляду конституційності створення ВАКС © facebook.com/Oleg Chernysh
Кампанія проти антикорупційних органів загострилася з початком нового раунду «справи ОАСК».

Представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський не бачить підстав для визнання закону «Про Вищий антикорупційний суд» неконституційним. Дати оцінку створенню ВАКС суд просили 49 народних депутатів.

«Подання про конституційність закону є ще однією сходинкою боротьби з антикорупційними органами», - підкреслив він, виступаючи на слуханні справи в КС України.

За його словами, подане депутатами подання ґрунтується на припущеннях. «Корупційні правопорушення дійсно є загрозою національній безпеці, тож існування ВАКС обґрунтоване», - додав Веніславський.

Представник Зеленського уточнив: робота апеляційної палати Антикорупційного суду, про неконституційність якої заявляють депутати, не суперечить Конституції, оскільки в ній закріплено право на апеляцію, а не форма.

«На думку президента, підстави для визнання закону про ВАКС таким, що повністю або частково не відповідає Конституції, на сьогодні відсутні», - заявив він, закликавши суддів зберегти систему незалежних антикорупційних органів в Україні, незважаючи на всі спроби знищити її.

Постійний представник Верховної Ради в КСУ Ольга Совгиря пояснила, що особливі суди дійсно суперечать Конституції України (на цьому твердженні ґрунтується позиція депутатів). Але касаційною інстанцією ВАКС є Верховний суд, отже, антикорупційний не має особливого статусу (на цьому твердженні ґрунтується позиція парламенту щодо конституційності суду).

«Парламент вважає, що підстав для перегляду конституційності положень закону про ВАКС немає», - цитує її « Інтерфакс-Україна ».

Створення ВАКС було однією з вимог надання Україні чергового траншу Міжнародного валютного фонду, створення і запуск суду вітали західні партнери офіційного Києва. Зокрема, Венеціанська комісія назвала прийняття закону свідченням бажання Києва продовжувати реформи.

Докладніше про те, як групи Коломойського, Авакова і Медведчука поставили президента Зеленського на розтяжку в питанні звільнення директора НАБУ, читайте у статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний цугцванг Зеленського». Як ЗеКоманда провалила ревізію керівництва органів досудового розслідування і прокуратури - в матеріалі автора «Правоохоронці голого ЗеКороля» для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі