ЄС поки не бачить "регресу" в антикорупції, але наголошує на небезпеці відкату - ЗМІ

Поділитися
ЄС поки не бачить
Також ЄС як і раніше турбує "питання ПриватБанку".

Європейський Союз поки не вважає за потрібне звинувачувати керівництво України в "регрес" в питанні боротьби з корупцією, але його ризик зараз дуже великий.

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на джерело в інститутах ЄС напередодні саміту Україна-ЄС.

Так, співрозмовник, причетний до організації саміту Україна-ЄС, підтвердив, що питання боротьби з корупцією буде підніматися в контексті недостатніх зусиль. Втім, за його словами, ЄС хоча і стурбований останніми подіями, але не бачить підстави говорити про відкат в цьому питанні.

"Про корупцію я б не говорив, що є регрес. Але є ризик регресу", - заявив співрозмовник, при цьому він підкреслив, що на сьогоднішній день вже є цілий ряд негативних рішень, які дають підставу про це (небезпеки регресу) говорити ".

Він також нагадав про рішення Конституційного суду про призначення голови НАБУ, проблеми з комісією з обрання керівника САП і т.п.

В ЄС в той же час незадоволені результатами антикорупційних зусиль України.

"Врешті-решт, ми повинні оцінювати результати боротьби з корупцією не по створенню інститутів, не за рівнем прикладених зусиль, а по результату. А де ці результати? Хто сидить?" - пояснив свою логіку представник ЄС.

Він також зазначив, що увага ЄС в частині протидії корупції привертає "питання ПриватБанку".

Верховна Рада 17 вересня прийняв постанову про визначення представників Верховної Ради до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад САП. За документ проголосували 239 народних депутатів.

Однак, вранці в Європарламенті заявили про те, що дуже стурбовані цим голосуванням у Верховній Раді України за кандидатів до конкурсної комісії з відбору глави САП, яким не вистачає чесноти і антикорупційного досвіду. Україні вказали на те, що затвердження таких кандидатів - це ризик для підтримки ЄС і МВФ.

21 серпня Назар Холодницький подав у відставку з посади керівника САП. Згідно із заявою, Холодницький пішов за власним бажанням. При цьому його в цілому звільнили з органів прокуратури.

До того ж, без керівника може залишитися Національне антикорупційне бюро - 28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним призначення Артема Ситника. Сам директор НАБУ у відставку не збирається, втім, суперечки про подальшу долю керівництва бюро йдуть до цих пір.

У свою чергу посол ЄС в Україні Матті Маасікас заявив про те, що політично заангажоване голосування за конкурсну комісію може привести до призупинення або скасування безвіза між Україною та ЄС. «Велика сімка» (G7) кілька разів заявляла про те, що це ставить під питання західну фінансову і політичну допомогу Україні.

Недавнє призначення Верховною Радою членів комісії з відбору голови САП викликало хвилю критики як в Україні, так і з боку ЄС. Нашій країні пригрозили позбавленням безвізу через недотримання взятих зобов'язань. Монотонні запевнення з боку влади, що все добре і ніякої загрози немає - не є правдою. Про те, що може привести до повернення візового режиму і на що, як і коли треба звернути увагу, щоб цього не сталося, читайте в статті Павла Кравчука «Забрати безвіз».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі