Після останніх ротацій у Верховній Раді депутати від партії "Слуга народу" Руслан Стефанчук та Олександр Корнієнко отримали нові посади - голови ВРУ та його першого заступника відповідно. Проте жоден з них не збирається полишати свої місця у СН, про що під час спілкування з журналістами в Раді розповів сам Корнієнко.
Він зазначив, що депутати можуть делегувати деякі свої функції колегам.
"Щодо мого очільництва партією "Слуга народу" – закон не має заборон щодо цього, це політична посада. Голова Верховної Ради, перший заступник і заступник голови Верховної Ради – це політичні посади, як і голова партії. Немає обмежень. Це не державна служба, це просто окремі посади публічної служби, скажімо так, - пояснив Корнієнко. - Руслан Стефанчук є членом політичної ради партії "Слуга народу" тривалий час і заступником голови політичної партії. Ніяких обмежень щодо цього немає. Обмеження можуть бути не юридичні, а організаційні. З цим ми будемо працювати, у нас уже запланований з’їзд партії в листопаді (...)"
Він також розповів про плани на цей з'їзд.
"На цьому з'їзді ми обговоримо оновлення формату роботи, створення допоміжного органу, який буде називатися президія політичної ради чи виконком політичної ради, – частину функцій з керівництва партії, яку зараз я виконую, ми зможемо туди делегувати. Тому що зараз у нас політична рада партії включає 73 людини – це знакова для нас цифра", - пояснив Корнієнко.
Верховна Рада 284 голосами відправила у відставку спікера Дмитра Разумкова. ZN.UA розписала, як голосували фракції.
На посаду спікера запропонували п'ять кандидатур, а саме чинного першого віцеспікера Руслана Стефанчук, двох депутатів з «Європейської солідарності» Яну Зінкевич і Олексія Гончаренка, главу фракції «Голос» Ярослава Железняка і позафракційного Гео Лероса. Однак як писало ZN.UA, за узгодженим в Трускавці планом, очолити парламент повинен Руслан Стефанчук, а його місце займе перший заступник глави СН Олександр Корнієнко.
Згодом ВР призначила голову партії "Слуга народу" Олександра Корнієнка першим віцеспікером Верховної Ради. Рішення підтримали 256 депутатів.
Про те, чи стане легше країні від відставки спікера парламенту, читайте в статті Інни Ведернікової «Відставка Разумкова. Тепер без стримувань і противаг».