Разумкова відправили у відставку з посади спікера Ради

Поділитися
Разумкова відправили у відставку з посади спікера Ради © Василь Артюшенко, ZN.UA

Верховна Рада проголосувала за відставку спікера Дмитра Разумкова. Рішення підтримали 284 депутати.

Разумков після того, як Рада відправила його у відставку з посади глави ВРУ відповів на питання журналістів про те, чи є у нього президентські амбіції.

"Раніше говорили - з голови Ради ніхто не ставав президентом. Але цей запобіжник ми сьогодні прибрали", - сказав він під час брифінгу.

Зазначимо, що згідно з регламентом Верховної Ради, перед відставкою спікера Рахункова палата має провести аудит виконання кошторису парламенту в поточному році. Після чого голова парламенту має підготувати звіт щодо своєї роботи та виконання кошторису, а також надати його депутатам не пізніше ніж за два дні до розгляду відставки. Однак, звіт Рахункової палати датований 5 жовтня, а відставку Разумкова розглянули 7 жовтня.

Через своє «вільнодумство» та неготовністю порушувати регламент за вказівкою згори у Разумкова та Офісу президента вже давно напружені стосунки. Останньою краплею став закон №5599 про деолігархізацію. Зокрема, Разумков критикував документ за норму, що дозволяє формувати реєстр олігархів рішенням «ручної» Ради нацбезпеки та оборони, вказував на правові колізії у документі  відправив його на розгляд Венеціанської комісії.

Президент  Володимир Зеленський називав «внутрішньофракційним» питання відставки чи збереження на посаді голову парламенту. Однак, за словами самого Разумкова, фракція «Слуга народу» відмовилася з ним зустрітися й обговорити власну ініціативу, мовляв, «сенсу в такій зустрічі немає».

Як повідомляло ZN.UA, за узгодженим на з’їзді «слуг» у Трускавці планом, очолити парламент має перший віцеспікер Руслан Стефанчук, а його місце займе перший заступник голови фракції СН Олександр Корнієнко.

Водночас як писала редакторка відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова, важливо розуміти: після появи на позиції спікера ручного Стефанчука країна отримає  зовсім іншу монобільшість, ніж та, що працювала у 2019 році. Під дахом головного законодавчого органу країни наївних «слуг», які  штампують закони, замінить згуртована програмою 20/30/50 цинічна й повністю залежна від президента спільнота. Що  й стане основою його влади.

Питання відставки Разумкова вів «слуга народу» Данило Гетманцев. Крім нього, були заявлені кандидатури Гео Лероса, Олексія Гончаренка, Олександра Бакумова і Юрія Корявченкова. Останній заявив про самовідвід.

«Слуга народу» змогла зібрати 175 підписів за відставку голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. Відповідні підписні листи виявилися в розпорядженні ZN.UA.

Що насправді будує Зеленський, який зосереджує у своїх руках абсолютну владу? Наскільки міцною є така конструкція? Які ризики несе для держави? Читайте в матеріалах Інни Ведернікової «За законом прайду. Як Зеленський вирішує кадрове питання» і «Картковий будиночок Зе! Підсумки сезону» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі