Верховна Рада України у вівторок 19 жовтня збереться на чергове засідання під час якого обере першого заступника голови парламенту а також розгляне дванадцять постанов щодо скасування так званого закону про олігархів.
Згідно з порядком денним, опублікованим на сайті парламенту, першим розглядатимуть питання про призначення першого віце-спікера. Попри наявність двох кандидатур - Олександра Корнієнка (фракція "Слуга народу") і Софії Федини (фракція "Європейська солідарність") – найімовірніше місце праворуч від Стефанчука займе саме представник «Слуг».
Далі депутати внесуть певні зміни до порядку денного шостої сесії Верховної Ради та приступлять до розгляду постанов щодо скасування закону №5599 "Про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" через колізію з поправками.
Також в другому читання сьогодні розглядатимуть:
- проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України (№5459-1);
- проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань діяльності Національного банку України (№5850);
- проєкт Закону про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про публічні закупівлі" щодо закупівлі юридичних послуг Національним банком України (№ 5852);
- проєкт Закону про внесення зміни до статті 33 Бюджетного кодексу України щодо уточнення інформації, яка подається Національним банком України для складання Бюджетної декларації (№5853).
У першому ж читанні народні обранці розглянуть законопроєкт про дострокове припинення повноважень сільського, селищного, міського голови (№5241 та №5241-1) та проєкт закону "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав" (№5572).
Нагадаємо, 23 вересня Верховна Рада проголосувала закон «Про олігархів», голоси в повному складі дали пов'язані з Ігорем Коломойським «Довіра» і «За майбутнє».
Одразу після голосування депутати заявили, що одну зі статей закону треба голосувати наново, адже до неї ухвалили одразу три правки, що призвело до юридичної колізії.
Представник президента у КСУ Федір Веніславський стверджує, що депутатів начебто «ввели в оману» працівники Апарату ВР, були проголосовані лише запропоновані комітетом правки, тож суперечностей у законі «немає».
Навіщо знадобився закон і чому саме зараз, пояснює Юлія Самаєва у статті «Закон про олігархів прийнято. Про що він говорить, а про що мовчить» у ZN.UA.