У Раду подали 12 постанов про скасування закону про олігархів

Поділитися
У Раду подали 12 постанов про скасування закону про олігархів Стефанчук заявляє, що неточності в законопроекті вже виправлені © Василь Артюшенко, ZN.UA
Депутати вважають, що законопроект був прийнятий з порушенням регламенту.

Депутати зареєстрували в Раді 12 проектів постанов про скасування прийнятого в другому читанні 23 вересня законопроекту про деолігархізації. Вони аргументують свою позицію тим, що закон був прийнятий з грубим порушенням Регламенту.

Згідно зі статтею 119 Регламенту ВР депутати розглядали законопроект постатейно, застосувавши до нього відповідну процедуру.

Крім того, Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує парламенту переголосувати закон "Про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" (№5599) через колізії правок.

Також комітет рекомендує викласти статтю 5 закону в редакції, яка передбачає, що рішення про визнання особи олігархом приймається Радою національної безпеки і оборони на підставі подання Кабінету Міністрів, члена РНБО, Нацбанку, СБУ або Антимонопольного комітету України.

У той же час перший віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук під час засідання парламенту 24 вересня виправив неточності у прийнятому законі про деолігархізацію.

"Згідно з ч. 2 ст. 55 регламенту Верховної Ради, заявляю про необхідність виправлення допущених у стенограмі неточностей в частині законопроекту №5599. Підкреслюю, що у всіх випадках на голосування виносилися пропозиції комітету. У зв'язку з цим прошу комітет врахувати вищевказане при оформленні парламентом тексту законопроекту, - заявив перший віце-спікер.

Стефанчук пояснив, що під час розгляду законопроекту, зачитуючи номера поправок на відхилення, він кілька разів пропустив слово тире, оскільки в залі було дуже шумно.

Тому народні депутати не відхилили велику кількість зайвих поправок. Так, комітет пропонував відхилити поправки 162-166, але Стефанчук поставив на відхилення тільки 162-гу і 166-ту поправку.

Представник Президента Володимира Зеленського в Конституційному Суді Федір Веніславський також зазначив, що закон не виноситимуть на переголосування.

Детальніше про те, як законопроект здатний вплинути на олігархів і справжні мотиви прийняття цього закону читайте в статті Юлії Самаєвої "Закон про олігархів прийнятий. Про що він говорить, а про що замовчує" в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі