У Раду внесли законопроект про відновлення е-декларування

Поділитися
У Раду внесли законопроект про відновлення е-декларування ZIK.ua
Ініціаторами законопроекту виступив спікер ВРУ Дмитро Разумков і більше 100 депутатів.

Голова ВРУ Дмитро Разумков і ще понад 100 народних депутатів ініціювали і зареєстрували у Верховній Раді законопроект №4304 про поновлення дії окремих положень закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України, які раніше були визнані Конституційним судом України (КС) такими, що не відповідають Основному закону.

Як зазначається в тексті законопроекту, він спрямований на "усунення стану правової невизначеності в сфері попередження і боротьби з корупцією, що виник у зв'язку з рішенням Конституційного суду України від 27 жовтня 2020 року №13-р/2020 у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень закону України "Про запобігання корупції", Кримінального кодексу України, оскільки такий стан несумісне з принципом верховенства права (ст.8 Конституції України)".

Законопроект передбачає відновлення пп.6 і 8 ч.1 ст.11, пп.1, 2, 6-101, 12, 121 ч.1, чч.2-5 ст.12, ч.2 ст.13, ч. 2 ст.131, ст.35, абз.2 і 3 ч.1 ст.47, стст.48-51, чч.2 і 3 ст.52, ст.65 закону "Про запобігання корупції" від 14 жовтня 2014 року №1700-VII, а також ст.366-1 Кримінального кодексу України в редакціях зазначених положень, які діяли станом на 27 жовтня 2020 року.

Прийняття цього законопроекту як закону забезпечить виконання рішення Конституційного Суду України, врегулює роботу Національного агентства з питань запобігання корупції, створить належні умови для законодавчогозабезпечення дотримання міжнародно-правових зобов’язань України у сфері запобігання корупції.

Раніше президент Володимир Зеленський зареєстрував у Раді законопроект про розпуск суддів КСУ. Президент наполягає на тому, щоб депутати з фракції "Слуга народу" обов'язково підтримати законопроект.

"Закінчився час умовлянь і м'якості. Потрібно прийняти жорсткі рішення по Конституційному суду. Обов'язково. Це навіть не прохання. Ніяких прохань, коли знищують цінності", - заявив Зеленський під час зустрічі з депутатами.

Рішення Зеленського підтримали посли G7 і Європарламент. При цьому у висновках Венеціанської комісії наголошується, що "припинення повноважень суддів є кричущим порушенням Конституції і фундаментального принципу поділу влади".

Однак, за словами заступника голови фінансового комітету в Раді, парламент хоче повернути е-декларації в колишньому вигляді, але поки без звільнення суддів КСУ.

Детальніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Леменова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» в ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Скандальне рішення КСУ
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі