У Раді хочуть провести позачергову сесію для звільнення Ситника – Шабунін

Доповнено
Поділитися
У Раді хочуть провести позачергову сесію для звільнення Ситника – Шабунін © НАБУ / Flickr
Вже почали збирати підписи.

У Верховній Раді почали збирати підписи для проведення позачергової сесії, щоб звільнити директора НАБУ Артема Ситника, повідомив голова Центру протидії  корупції Віталій Шабунін.

«Народні депутати почали збір підписів на проведення позачергової сесії для звільнення Ситника. Процес координує народний депутат Артем Дмитрук: саме він отримав у Спікера підписні листи», - повідомив Шабунін.

Очільник ЦПК додав, що подібні дії під час візиту в Україну президента Європейської Ради – це свідомо руйнувати стосунки України з ЄС.

«До речі, якраз завтра президент ЄР Шарль Мішель зустрічається з Ситником, а вже у четвер Рада зноситиме останнього з політичних  мотивів… І, так, я знаю, що Дмитрук - це група Авакова (тут вітання всім увірувавшим в патріотичність останнього).  Але без Зеленського і позачергова сесія, і тим більше таке голосування - просто неможливі», - додав Шабунін.

15 лютого у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає звільнення чинного директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. Як повідомляло ZN.UA ініціатором прийняття закону про звільнення чинного директора НАБУ є Володимир Зеленський. Поправку про звільнення Ситника подав міністр юстиції Денис Малюська. Однак, за даними ZN.UA, зробив це не з власної ініціативи, а через вкрай наполегливого прохання президента Володимира Зеленського.

Взаємини Зеленського і Ситника різко зіпсувалися через те, що НАБУ активно розслідує справу щодо заступника голови ОП Олега Татарова, а також відмовляється віддавати його іншому слідчому органу. Ще одним каменем спотикання стала справа про закупівлю МОЗ вакцин від коронавірусу з імовірною переплатою. Небажання Ситника послаблювати хватку в справі Татарова і відкриття справи про вакцини обурили Зеленського.

На думку ZN.UA, президент Зеленський має на меті отримати на чолі НАБУ контрольованого керівника, так як Ситник таким не є. Про це, зокрема, свідчить виписана в законопроекті непрозора процедура формування конкурсної комісії з відбору директора Бюро. Трьох осіб до комісії делегує Рада національної безпеки і оборони - дорадчий орган, повністю підконтрольний президенту. Ще шість членів комісії затверджуються Кабінетом міністрів, в тому числі троє іноземних експертів.

28 серпня Конституційний суд дійшов висновку, що п'ятий президент України Петро Порошенко перевищив свої повноваження, призначаючи Артема Ситника на посаду директора НАБУ, яке належить до органів виконавчої влади. В Офісі президента заявили, що Ситник продовжить виконувати обов'язки очільника НАБУ.

Раніше сам Ситник заявив, що позбавити його посади можуть лише після результатів проведення аудиту відомства. Народні депутати відправили на доопрацювання законопроєкт, який пропонує внести зміни в закон про НАБУ і спростити процедуру звільнення його глави, приводом

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі