У "НФ" заявили про схвалення Венеціанської комісією остаточної редакції проекту децентралізації

Поділитися
У Венеціанська комісія схвалила остаточну редакцію проекту децентралізації © rada2012.net.ua
Гройсман повідомив главі "Народного фронту", що на остаточну редакцію прийшов позитивний висновок.

Голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак з посиланням на спікера Верховної Ради України Володимира Гройсмана заявив, що Венеціанська комісія схвалила остаточну редакцію проекту закону № 2217а "Про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади". Про це він розповів в ефірі "5 каналу".

"Ми повинні почати одну з основних реформ - реформу Конституції щодо децентралізації влади. Ми повинні запускати цей процес, і на цій сесії ми повинні проголосувати 226, а бажано всі 300 голосів відразу, щоб направити на експертизу в Конституційний суд. Далі можна робити обговорення, дискусії... до речі, є висновок Венеціанської комісії. Сьогодні Гройсман повідомив, що прийшов на остаточну редакцію висновок, що він позитивний, схвальний. Прем'єр-міністр також підтримав, що конституційну реформу треба починати", - заявив Бурбак.

7 липня голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо роз'яснив позицію Венеціанської комісії щодо змін до Конституції України, розповівши, що проект змін до Конституції в цій ситуації зберігає баланс повноважень між органами влади в Україні.

26 червня на своєму засіданні Конституційна комісія затвердила проект змін в Основний закон в частині децентралізації. Так, у розпорядженні DT.UA виявилася порівняльна таблиця до проекту закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо територіального устрою і місцевого самоврядування)".

Зокрема, у проекті змін до Основного закону вводиться поняття "громади", повноваження щодо створення та ліквідації яких належать Верховній Раді.

Виконавчу владу на місцях, згідно з проектом, замість місцевих державних адміністрацій будуть здійснювати префекти, які, як і голови місцевих держадміністрацій, будуть призначатися і зніматися з посади президентом України за поданням Кабінету міністрів. Префекти будуть відповідальні перед президентом України і підзвітні і підконтрольні перед Кабміном.

Як писав Сергій Рахманін у статті для DT.UA проект змін до Конституції розробили фактично в обхід Конституційної комісії. На питання одного з членів Конституційної комісії, ким був підготовлений проект змін в Основний закон, глава комісії Володимир Гройсман відповів просто: "Секретаріатом групи".

Детальніше про конституційний процес і перспективи місцевих виборів в окупованій частині Донбасу читайте у статті Сергія Рахманіна Конституляція? У свіжому номері "Дзеркало тижня. Україна".

DT.UA в рамках проекту "Децентралізація: звіряємо годинник" опитало політиків, які у міру своєї компетенції, будуть впливати на ситуацію. У їх числі - сам президент, прем'єр-міністр, спікер ВР, голови парламентських фракцій, груп і профільного комітету, голови непарламентських (але мають представництва на місцях) партій, керівники асоціацій міст, а також сільських, селищних, районних і обласних рад.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі