Букіккіо роз'яснив позицію Венеціанської комісії щодо змін до Конституції України

Поділитися
Букіккіо роз'яснив позицію Венеціанської комісії щодо змін до Конституції України Джанні Букіккіо не проти додаткових повноважень президента України. Ілюстрація
Венеціанська комісія виступає за зміцнення повноважень уряду України. Але в ситуації, що склалася, президент також повинен мати важелі для гарантій національної безпеки країни.

Голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо вважає, що проект змін до Конституції в цій ситуації зберігає баланс повноважень між органами влади в Україні.

"Проект багато в чому зберігає поточний баланс повноважень між президентом, Кабінетом міністрів і парламентом. Це, швидше за все, єдиний реальний підхід в умовах, що склалися", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Букіккіо повідомив, що в середньостроковій і довгостроковій перспективі Венеціанська комісія виступає за зміцнення повноважень Кабінету міністрів, який є підзвітним парламенту.

"Тим не менш, нинішня кризова ситуація - це не найкращий момент для таких змін. Право президента призупиняти, підкреслю, не припиняти, а припиняти повноваження органів місцевого самоврядування, якщо ці органи здійснюють дії, що не відповідають Конституції України, що загрожують суверенітету, територіальної цілісності та національної безпеки країни, це відповідь на те, що останнім часом відбулося в Україні", - сказав він.

На думку голови Венеціанської комісії, цілком легітимно віддати це право президента, який згідно з Конституцією, є гарантом державного суверенітету і територіальної цілісності України. "У нашому висновку ми наполягали на тому, що до прийняття рішення Конституційним судом, повинно бути саме призупинення рішення, а не його повне припинення, і що Суд у таких випадках зобов'язаний діяти швидко", - сказав він.

Що стосується префектів, то за словами Букіккіо, президент не може призначати чи звільняти їх самостійно, тільки за поданням Кабінету міністрів.

"Ця рекомендація теж відображена у проекті, на наш погляд, і відповідає поточному конституційному устрою. Ми дійсно не підтримували надання президенту права звільняти префектів за власною ініціативою", - резюмував він.

1 липня президент Петро Порошенко вніс у Верховну Раду проект змін до Конституції.

DT.UA в рамках проекту "Децентралізація: звіряємо годинник" опитало політиків, які у міру своєї компетенції, будуть впливати на ситуацію. У їх числі - сам президент, прем'єр-міністр, спікер ВР, голови парламентських фракцій, груп і профільного комітету, голови непарламентських (але мають представництва на місцях) партій, керівники асоціацій міст, а також сільських, селищних, районних і обласних рад.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі