Міністр закордонних справ Павло Клімкін прокоментував відмову угорської національної меншини від участі в консультаціях щодо імплементації мовної статті закону про освіту.
"Якісь "метаморфози" - угорці то вимагають консультацій, то самі ж від них відмовляються. Читаючи висновок Венеціанської комісії, угорці, мабуть, плутають угорську мову з російською - начебто мови різні, сподіваюся, й підходи будуть відмінні", - написав міністр у Twitter.
Якісь "метаморфози" - угорці то вимагають консультацій, то самі ж від них відмовляються. Читаючи Висновок Венеціанської Комісії угорці мабуть плутають угорську мову з російською - начебто мови різні, сподіваюся й підходи будуть відмінні.
- Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 15 лютого 2018 р.
Раніше, 7 лютого, в Ужгороді представники української та угорської делегацій за участю заступника міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Мад'яра і заступника міністра закордонних справ України Василя Боднаря домовилися про проведення 14 лютого консультацій з реалізації нового закону про освіту.
Вчора, 14 лютого, на засіданні уряду міністр освіти Лілія Гриневич заявила про те, що представники угорської громади відмовилися брати участь у запланованих консультаціях з МОН щодо виконання мовної норми закону.
14 лютого Кабінет міністрів схвалив проект змін до закону "Про освіту", який розширює період введення мовної норми ще на три роки - до 2023-го.
У жовтні 2017 року голова МЗС Угорщини Петер Сійярто виступив за перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС через український закон "Про освіту", який нібито порушує принципи цієї угоди.
Своєю чергою голова МЗС України Павло Клімкін заявив про те, що Київ допускає перегляд Угоди про асоціацію лише в контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України.
Детальніше про ультиматуми і мотиви шантажу України з боку Угорщини читайте у статті Володимира Кравченка "Будапешт показав Києву мову ультиматуму" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".