У Держдепартаменті вказали на нелегітимність путінського "референдуму" у Донбасі

Поділитися
У Держдепартаменті вказали на нелегітимність путінського Вашингтон відкинув ідею псевдореферендума в ОРДЛО © youtube.com
Вашингтон продовжує наполягати, що врегулювання конфлікту в Донбасі повинно здійснюватися у відповідності з Мінськими домовленостями.

Офіційний представник Державного департаменту США Хізер Ноуерт потдвердила інформацію, що Вашингтон не розглядає можливість проведення в окупованих районах Донбасу псевдореферендума за пропозицією президента Росії Володимира Путіна.

"Для ясності: Адміністрація не розглядає підтримку референдуму в Східній Україні. Подібний "референдум" був би нелегітимним", - написала спікер Держдепартаменту на своїй сторінці у Twitter в п'ятницю, 20 липня.

Ноуерт підкреслила, що Вашингтон продовжує підтримувати Мінські домовленості, які мають стати основою політико-дипломатичного врегулювання конфлікту в Донбасі.

Перед цим голова Ради національної безпеки США Гаррет Маркіс повідомив журналістам, що в Білому домі не розглядають питання можливості проведення якогось референдуму в ОРДЛО.

Раніше авторитетне американське видання Bloomberg повідомило з посиланням на джерела, що президент РФ Володимир Путін розповів на зустрічі з дипломатами про свою пропозицію провести "референдум" у ОРДЛО. За його словами, цю пропозицію він озвучив у ході переговорів з президентом США Дональдом Трампом у Гельсінкі 16 липня.

Одне з джерел повідомило, що Трамп попросив Путіна не обговорювати "референдум" на прес-конференції після саміту, взявши час на роздуми.

У МЗС України категорично відкинули ідею проведення ще одного псевдореферендума на окупованій території під дулами російських автоматів.

У США поведінку Трампа в Гельсінкі жорстко розкритикували ліберальні медіа, Демократична партія і частина республіканців. Президенту дорікають у недостатній жорсткості і "підігруванні" Путіну. Демократи ініціювали слухання в Конгресі з участю перекладача Трампа та інших членів американської делегації в Гельсінкі.

Детальніше про переговори в Гельсінкі читайте в матеріалі Олексія Їжака "Американо-російська асиметрія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі