Мер Чернігова Владислав Атрошенко відмовляється виконувати умови Меморандуму, підписаного місцевими та центральною владою про збереження чинних тарифів на опалювальний сезон 2021-2022. Про це під час засідання Конгресу місцевої та регіональної влади при Президентові України повідомив заступник голови ОП Кирило Тимошенко.
"У всіх областях усі глави міст виконують Меморандум щодо тарифів для населення, який був підписаний місяць тому. Тарифи для населення не підвищуються. Але у нас є одна ситуація у Чернігівській області: мер міста Чернігів пан Атрошенко збирається все-таки єдиним в Україні підвищити тарифи на опалення", - повідомив Тимошенко, передає "Інтерфакс-Україна".
За словами голови Чернігівської ОДА В'ячеслава Чауса, у Чернігові працюють два великі теплопостачальні підприємства, які надали міській владі свої пропозиції щодо підвищення тарифів. Поки що рішення ще належить розглянути профільній депутатській комісії.
У зв'язку з ситуацією, що склалася, президент Зеленський доручив РНБО розробити рішення, яке б захистило людей у подібних ситуаціях.
"Я хотів би попросити тоді секретаря Ради національної безпеки і оборони нам запропонувати якесь рішення у разі, якщо ми всі один одного не почуємо. Якесь рішення, опрацьоване з фахівцями – з міністром енергетики, з прем'єр-міністром та з Юрієм Юрійовичем (Вітренком – ред.). Якесь рішення, яке підтримуватиме саме людей, незважаючи на те, в якому місті вони живуть і хто в них менеджер міста", - сказав Зеленський.
Раніше в Кабміні заявили про те, що до кінця опалювального сезону заборонено вимикати газ школам, лікарням та іншій соцінфраструктурі.
Наприкінці жовтня Мінрегіон заявив про початок процесу реструктуризації заборгованості підприємств теплокомуненерго та водокомуненерго. Зокрема, розпочато формування Реєстру відповідних підприємств, які беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості.
Про бенефіціарів газової кризи та подробиці угоди Банкової та місцевої влади читайте у матеріалах Інни Ведернікової «Кабмін спровокував запровадження надзвичайної ситуації в регіонах щодо газу» та «Тарифний меморандум замість «тарифного майдану»?» у DT.UA.