У Мінрегіоні заявили про початок процесу реструктуризації заборгованості підприємств теплокомуненерго та зняття арештів з рахунків

Поділитися
Розпочато формування Реєстру відповідних підприємств, які беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості.

Міністерство розвитку громад та територій почало роботу щодо внесення до Реєстру підприємств теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, компаній централізованого водопостачання та водовідведення, які беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості. Наступним кроком має стати підписання договорів про реструктуризацію заборгованості, заявила заступниця голови Мінрегіону Наталія Хоцянівська.

«Реструктуризація заборгованості ТКЕ та ВКГ є однією з умов, які передбачені в Меморандумі щодо сталого проходження опалювального сезону. Минулого тижня Уряд прийняв постанову, якою створено передумови для зняття арештів з рахунків підприємств та повноцінної роботи у цьому напрямі. Найближчим часом будуть укладені договори реструктуризації боргів за спожиті енергоносії», — процитували Хоцянівську у пресслужбі Мінрегіону. 

У відомстві також зазначили, що документи для включення в реєстр приймаються у два етапи. Під час першого прийматимуться документи підприємств, рахунки яких арештовано та відповідно до яких діє активне виконавче провадження. Цей етап триватиме до 29 жовтня 2021. Другий етап триватиме до 3 листопада. У цей період документи прийматимуть від решти підприємств.

Нагадаємо 30 вересня представники місцевого самоврядування та уряд підписали Меморандум про встановлення пільгової ціни на газ для населення (7,4 грн за куб), а також бюджетних установ (16,8 грн за куб з ПДВ). Напередодні мер Івано-Франківська заявив, що Меморандум не виконується, а низка областей оголосили про надзвичайну ситуацію (НС) в зв'язку з цінами на газ.

У відповідь президент України Володимир Зеленський заявив, що «в Україні достатньо запасів газу», переклавши відповідальність на місцеву владу. А прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав НС «технічним питанням» для якнайшвидшого виконання Меморандуму.

Про бенефіціарів газової кризи і подробиці угоди Банкової і місцевої влади читайте в матеріалах Інни Ведернікової «Кабмін спровокував запровадження надзвичайної ситуації в регіонах через газ» і «Тарифний меморандум замість «тарифного майдану»?» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі