У Британії порадили Україні три методи ефективного впровадження реформ

Поділитися
У Британії порадили Україні три методи ефективного впровадження реформ © atr.ua
Британська міністерка з питань Європейського сусідства та зв’язків з Америками Венді Мортон назвала найбільші виклики Україні на шляху впровадження судової реформи.

На шляху судової реформи викликами для України є системні проблеми у судовій сфері та кумівство, заявила британська міністерка з питань Європейського сусідства та зв’язків з Америками Венді Мортон під час конференції Democracy in action: Zero corruption conference. Вона також назвала три ефективних способи здійснення реформи.

“Судова реформа є запорукою стійкості до російської агресії. Україна чималого успіху досягла з 2014 року у плані реформ. Як добрий друг України я можу сказати - реформа це добрий захист. Але корумпована меншість не дає повністю використати цю реформу. Ця меншість хоче захопити владу. Нереформована судова система дозволяє їм залишатися при владі”, - заявила Мортон.

Вона заявила про те, що Велика Британія, як у двосторонньому порядку, так і з партнерами G7, просувала судову реформу як стовп антикорупційної боротьби.

“Ми певні, що завдяки цьому можна випустити і розкрити чудовий потенціал України. Ми вже обговорювали деолігархізацію. Як сказав пан Зеленський (президент України - ред.) ми знаємо, хто ці люди. Але без цілісної судової реформи ми не можемо нічого з цим зробити”, - додала Мортон.

Міністерка зазначила, що викликами для України є системні проблеми судової системи та зв’язки із кумівством. А виклики, за її словами, потребують творчих рішень, очищення та конституційних санкцій.

“Успішні реформи в Україні, припустимо запровадження Вищого антикорупційного суду та НАЗК, показують, що цінність судової незалежності можуть і мають перемогти. Україна сама обирає свій шлях. Але ми вивчали історію успіху країни. І ми знаємо, що є три ефективних способи. Перше – цілісна стратегія і політична воля, що її підкріпляє. Рішення нашвидкуруч не працюють, а ми хочемо, щоб успіх в Україні закріпився надовго”, - зазначила міністерка.

Другим ефективним способом Мортон назвала консультації. За її словами, під час найкращих судових реформ зверталися до правників та громадянського суспільства, які “знають, що потрібні зміни, і знають, як їх досягти”.

“І третє. Готовність до сміливих кроків. Міжнародна судова практика демонструє, що є потреба в радикальних кроках для того, аби змінити статус кво. В Україні скоріш за все можна звернутися до зовнішніх консультантів щодо доброчесності суддів. Вкрай важливо, щоб уряд України не збавляв обертів.  І друзі з міжнародної спільноти мають також бути палкими прихильниками цього. Це сприяє зміцненню підтримки і таким чином уряд надасть українському народу безпеку, стабільність і процвітання, що його народ прагне і заслуговує”, - заявила Мортон.

Міністерка запевнила, що Британія підтримуватиме Україну на шляху здійснення судової реформи.

Нагадаємо, президент Венеційської комісії Джанні Букіккіо закликав Україну прискорити судову реформу. Він звернув увагу, що сьогодні в країні вже не вистачає 2 тисячі суддів, а наступного року їх стане ще менше. Крім того, за словами Букіккіо, Національне антикорупційне бюро потрібно “захистити за будь-яку ціну”.

Крім того, під час конференції він заявив про те, що зміни, які Верховна Рада підготувала до закону про судоустрій і статус суддів, знищать судову реформу. Він зазначив, що необхідно якомога швидше запустити органи суддівського самоврядування в Україні. Однак, за словами Букіккіо, не можна покладатися на органи, які себе вже скомпрометували.

Детальніше в ексклюзивному інтерв'ю глави Венеціанської комісії Джанні Букіккіо для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі