Стефанішина вважає, що затягування з делегуванням експертів до Етичної ради ВРП немає

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Стефанішина вважає, що затягування з делегуванням експертів до Етичної ради ВРП немає © прес-служба віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
Вона запевняє, що приклад судової реформи - "максимально політично пріоритезований процес".

Попри всю емоційність висновків, викладених у звіті європейських аудиторів про "пандемічну корупцію" в Україні, він дуже сподобався віцепрем'єрці з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ользі Стефанішиній.

"Чому? Тому що це аудит за 2016–2019 роки, тож це можливість підбити якісь підсумки попередніх періодів — як Євросоюз включався в процес підтримки цих реформ. Основним лейтмотивом звіту є те, що ніяка кількість експертів, експертиз чи написаних законів не сприятиме впровадженню реформ так, як наявність політичної волі щось зробити. Тому я прочитала ці рекомендації як заклик, що ЄС має більше політично підтримувати ці реформи", - сказала Стефанішина в інтерв'ю ZN.UA.

Вона додала, що приклад судової реформи, а не тільки антикорупційних установ "максимально політично пріоритезований процес".

"Дуже важко далося ухвалення в парламенті рішення про перезапуск двох судових інституцій, котрі застосовують дисциплінарну відповідальність і відбирають суддів, — Вищої кваліфкомісії і Вищої ради правосуддя. Це рішення було безпрецедентно складне, бо до роботи в зазначених комісіях прямо залучаються міжнародні експерти, а це питання суверенітету, незалежності. Точилося багато дискусій, однак політичну відданість цим змінам закріплено парламентським голосуванням. Сьогодні міжнародні експерти — це люди, які ухвалюватимуть рішення. У заяві цьогорічного саміту буде не про те, що Європейський Союз закликає Україну зробити судову реформу, а про те, що Європейський Союз підтримує Україну в цих змінах. Шлях, який ми проходимо разом, — спільний у таких наріжних реформах", - зазначила Стефанішина.

Віцепрем'єрка також назвала "дуже складним процесом" висування українських експертів в Етичну рада ВРП.

"Ми, звісно, не можемо тиснути на судові органи, які мають делегувати своїх представників. Вже були делеговані представники в комісію з відбору до Вищої кваліфікаційної комісії суддів , працюють секретаріати, вся система налаштована. Я впевнена, що Рада суддів делегує своїх представників, як це передбачено законом. Буквально минулого тижня відбулося засідання Комісії з правової реформи, яка й стала майданчиком для цього діалогу. Це складний діалог між судовими інституціями. Вони незалежні, кожен має своє прочитання реформи. Повторюю: це надзвичайно важкий процес. Але Рада суддів підтвердила, що вони делегують свого представника, це забере певний час, але зволікання тут ніякого немає… Потрібен ще час для певного внутрішнього консенсусу, і важливо, що тут немає ніякого політичного тиску", - резюмувала Стефанішина.

Детальніше про що будуть говорити на саміті Україна-ЄС читайте в інтерв'ю з Ольгою Стефанішиною, яке для читачів ZN.UA записала редакторка відділу міжнародної політики Тетяна Силіна

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі