ЄС закликав Росію визнати відповідальність за збитий літак рейсу MH17

Поділитися
ЄС закликав Росію визнати відповідальність за збитий літак рейсу MH17 © НБН
Літак збили російські військові. Росія через 7 років після катастрофи продовжує заперечувати свою причетність.

Європейський Союз закликав владу Росії визнати відповідальність за катастрофу рейсу MH17 в небі над Донбасом влітку 2014 року, який збили ракетою з російської системи, йдеться в спільній заяві учасників саміту Україна-ЄС.

Лідери країн Євросоюзу та України закликали РФ залучити всіх винних до відповідальності. На саміті Україна-ЄС учасники засудили дії Росії на сході України та наголосили на важливості виконання Мінських угод.

Літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), збили в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. Всі, хто був на борту, загинули. Розслідування причин катастрофи веде спільна слідча група (JIT, ССД), в яку входять представники правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії і Малайзії.

У вересні 2016 року ССД оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер був збитий ракетою, запущеною з ЗРК "Бук", а рік тому оголосила про приналежність цього "Бука". За даними ССД, це ракетна установка російської 53-й зенітно-ракетної бригади, дислокованої в Курську.

У лютому 2021 році у Нідерландах заявили про те, що не притягуватимуть Україну до відповідальності за незакритий повітряний простір.

Зазначимо, що перед судом заочно постали четверо обвинувачуваних — троє росіян та один українець. Це — колишній офіцер ФСБ, ексміністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін, полковник російського ГРУ, глава ГРУ «ДНР» Сергій Дубінський і підполковник ГРУ Олег Пулатов, а також українець Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР». Їм пред’явлено обвинувачення у транспортуванні ЗРК «Бук», яким було збито малазійський "Боїнг".

Детальніше про причини даного рішення суду і роботу міжнародної групи слідчих у справі про катастрофу МН17 - в інтерв'ю ексзаступника генерального прокурора Гюндуза Мамедова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі