Стефанішина розповіла про перспективи договору про відкрите небо для України

Поділитися
Стефанішина розповіла про перспективи договору про відкрите небо для України © pixabay/dmncwndrlch
Реалізувати його планують вже найближчим часом. 

На початку тижня під час саміту у Києві Україна та Євросоюз підписали угоду про відкрите небо. Віцепрем'єр-міністерка України Ольга Стефанішина розповіла "РБК Україна", що цей документ фактично скасовує між підписантами поняття внутрішніх та міжнародних рейсів. 

"Коли прем'єр (Денис Шмигаль - ред.) підписував цю угоду, я зловила себе на думці, що не буде тепер внутрішніх і міжнародних рейсів. Будуть просто рейси", - сказала вона.

Стефанішина розповіла, що реалізувати договір планують в найкоротший термін, зокрема й для того, щоб не розчарувати міжнародні авіакомпанії, які хочуть зайти на український ринок. Проте це є й великою відповідальністю. 

"Це дійсно сигнал для всієї світової авіаційної галузі, що з'явився величезний ринок, де можна працювати. Тому на нас тут велика відповідальність, як в уряду, швидко виконати всі параметри, що стосуються безпеки польотів", - підкреслила вона.

Нагадаємо, 12 жовтня Україна і Європейський союз підписали угоду про єдиний авіаційний простір. 

Договір з відкритого неба — багатостороння міжнародна угода, що надає його учасникам можливість здійснювати обльоти територій один одного (встановлює режим "відкритого неба"). Його підписали в 1992 році в Гельсінкі, але чинності він набув лише через 10 років. 

Тепер будь-яка країна ЄС може призначати будь-якого перевізника для польотів в Україну. Також європейські борти матимуть право здійснювати внутрішні перевезення в нашій державі.  

Про створення відкритого авіаційного простору між Україною та ЄС почали говорити ще в 1999 році. У 2006 році Рада ЄС уповноважила ЄК почати офіційні переговори з Україною. У жовтні 2013 року текст Угоди був погоджений, однак його підписання відклали через зовнішньополітичні умови.

28 червня 2021 року Рада ЄС дала згоду на підписання Угоди про відкрите небо з Україною, Вірменією, Тунісом і Катаром.

Які вигоди і незручності може принести Україні ця Угода, читайте в статті Павла Кравчука «На порозі «відкритого неба» між Україною і ЄС».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі