США обдумують питання евакуації членів сімей своїх дипломатів, які перебувають в Україні, оскільки Росія вже стягнула до кордону понад 100 тисяч військовослужбовців, повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.
У посольстві США у Києві зараз працюють близько 180 американських громадян та 560 українців. Значна частина американських дипломатів живе в Україні з членами своїх сімей, точна кількість яких не називається.
«Згідно з планом, членам сім'ї буде наказано повернутися додому, а другорядні співробітники зможуть піти добровільно. Оголошення може бути зроблене протягом кількох днів, за словами людей, які попросили не називати їхнє ім'я до прийняття рішення», - йдеться у повідомленні.
Чиновник Білого дому охарактеризував ситуацію як частину звичайного планування на випадок непередбачуваних обставин щодо безпеки.
«Рішення про евакуацію не означатиме, що США впевнені в тому, що Росія вторгнеться, і просто відображає обережну підготовку зі зростанням напруженості», - сказало одне із джерел.
За даними New York Times, раніше цього місяця Росія евакуювала членів сім'ї та деяких співробітників зі своїх дипломатичних місій в Україні.
Росія вже кілька місяців активно нарощує війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО «гарантій безпеки», згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.
10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женеві, засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.
Переговори були "складними, але професійними", повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові "сфери впливу".
Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну" та Олексія Іжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?" Про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари "Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва".