Апеляційний суд розгляне наступного тижня скарги адвокатів та прокуратури на запобіжний захід експрезиденту та народному депутату від «Європейської солідарності» Петру Порошенку. Про це заявив адвокат п'ятого президента Ілля Новіков, передає «Інтерфакс-Україна».
«Наступний тиждень буде дуже важливим, оскільки Офіс генпрокурора вже оголосив, що вони так само, як і ми, оскаржуватимуть ухвалу Печерського райсуду, оскільки вважають, що особистого зобов'язання не достатньо як запобіжного заходу для Порошенка», – заявив Новіков під час брифінгу.
За його словами, захист подав апеляцію, адже вважає, що будь-який запобіжний захід не є законним, тому що підозра не обґрунтована.
«Тому побачимося наступного тижня», – додав Новіков.
Своєю чергою, ще один адвокат п'ятого президента Ігор Головань повідомив, що 3 лютого суд розгляне апеляцію на арешт майна Порошенка.
«Рішення про арешт майна вже оскаржено. Оскаржено не лише нами як представниками Петра Порошенка, а й тими юридичними особами, на майно яких незаконно було накладено арешт... І, гадаю, що ще звертатимуться ті юридичні особи, чиї права були порушені», – розповів Головань.
За словами адвоката, ще не всі юридичні особи повідомлені про рішення суду та подали апеляційні скарги.
«Наскільки я пам'ятаю, призначено на 3 лютого. Це ті скарги, які вже подані… вони об'єднані та розглядатимуться одночасно», – зазначив Головань.
Нагадаємо, прокуратура просила відправити Порошенка під арешт з альтернативою застави в 1 млрд грн. Однак суд ухвалив інше рішення. Перебуваючи під особистим зобов’язанням, Порошенко має прибувати за першим викликом до слідчого та суду, не залишати без дозволу Київ та Київську область, повідомляти про зміну місця проживання чи роботи, здати закордонні паспорти. Запобіжний захід діятиме до 19 березня.
20 грудня 2021 року ДБР оголосило Петру Порошенку підозру у «сприянні діяльності терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР» у 2014-2015 роках». Тоді Порошенко віддав перевагу не постачанню вугілля з Африки, а постачанню з ОРДЛО. Координував постачання, імовірно, проросійський політик Віктор Медведчук, який також є фігурантом справи. Формальний старт гучній справи дали опубліковані Bihus.Info у травні «плівки Медведчука».
Але чи можна вважати, що питання вичерпане та Порошенко виграв битву? Ні. Справа про держзраду є. Розслідування триває. Зеленський, хоч і на напівзігнутих (на Банковій зараз мечуть громи та блискавки в Татарова та Смирнова, які профукали рішення), – запустив процес. Про те, що всередині цього процесу і чим він може обернутися для країни, читайте в матеріалі Інни Ведернікової «Справа Порошенка. Всередині та зовні» у ZN.UA.